Багато виробників обладнають свої моделі не лише світловою, а й звуковою сигналізацією. Так будь-яка аварійна подія супроводжується різким писком, змушуючи користувача звернути увагу на ситуацію, що склалася і, при необхідності, викликати майстра. Необхідно враховувати, що в багатьох випадках подальша експлуатація несправного агрегату призводить до ще більших витрат на запчастини та роботи з відновлення приладу. Про те, що можна зробити самостійно і як відключити сигнал, буде розглянуто нижче.
Що робити, коли холодильник пищить
У більшості моделей рефрижераторів, обладнаних звуковою сигналізацією, гучним писком супроводжуються будь-які аварійні події. Але найпоширенішим приводом видати гучний звук є нещільно закриті двері. У більшості випадків це просто сигнал забудькуватим користувачам про те, що холодильник потрібно тримати закритим. І якщо ви почули писк після “візиту” в одну з камер “холодного друга”, переконайтеся, що двері зачинені та нічого не перешкоджає їхньому нормальному приляганню. Крім цього, причиною спрацьовування сигналу можуть стати:
- Одночасна закладка великої партії "теплих" продуктів, через що в камері зросла температура. У таких ситуаціях сигнал припиняється за кілька хвилин без будь-якого втручання;
- поступовий набір температури при першому включенні або після розморожування. Деякі моделі можуть у процесі охолодження видавати звуки;
- морозилка "обросла" товстим шаром льоду через що термодатчик неправильно визначає температуру у відсіку і сигналізує про це. Зазвичай після повного розморожування робота агрегату нормалізується;
- іноді сигнал з'являється при не вимкненому режимі суперзаморозки продуктів. Просто вимкніть цю функцію.
Але якщо з дверима все гаразд і розглянуті вище причини не підтвердилися, потрібно шукати іншу причину самостійно або запросити спеціаліста сервіс-центру, який оперативно виконає ремонт холодильника вдома.
Як вимкнути звук у холодильнику
Безперервний різкий писк від холодильника навряд чи когось залишить байдужим. Іноді він навіть не пов'язаний з несправністю, а "працює", поки агрегат входить в режим. Знаходиться в приміщенні під такий звуковий супровід дуже складно, як і в ситуаціях, коли сильно шумить холодильник. Якщо ви з'ясували причину роботи сигналізації та вжили заходів, звук можна вимкнути. Кожен виробник реалізував цю можливість. У деяких моделях є кнопка з написом “Alarm”, “Ok” або зображення динаміка, дзвіночка (іноді вони можуть бути перекресленими). У сучасних просунутих моделях відключити звук можна безпосередньо із сенсорного дисплея. Докладніше про це можна дізнатися з посібника користувача.
Чому холодильник Бош пищить
Однією з можливих причин писку холодильників цієї торгової марки є несправності, пов'язані з пошкодженнями ущільнювача. При цьому температура в морозилці вища за звичайне і не опускається до встановленого користувачем значення. Крім цього, у моделях з дисплеєм на екрані висвічується аварійне повідомлення "Аларм Офф". Заміна ущільнювача у холодильнику повністю відновлює працездатність приладу. Подібні проблеми можуть виникнути через розбовтаність або порушення регулювання дверних петель.
Якщо на табло загорівся напис "Alarm", а компресор включається на кілька секунд і відключається або не запускається зовсім (у двокомпресорних версіях один з компресорів), при цьому продукти в камерах (у двокомпресорних пристроях тільки в одній) не охолоджуються, найімовірніше вийшов з ладу вузол мотор-компресора. Для його заміни необхідно викликати майстра сервіс-центру, тому що необхідно буде не тільки встановити нову деталь, а й заправити контур фреоном та виконати його герметизацію.
Ще однією причиною появи звукової сигналізації як на холодильниках модельного ряду Бош, так і на пристроях інших торгових марок є засмічення капілярного трубопроводу контуру. У таких випадках без майстра сервіс-центру також не обійтися, тому що ремонт передбачає розгерметизацію контуру з подальшим продуванням капіляра та заправкою системи холодоагентом. Якщо прочистити таким чином не вдалося – міняють капілярну частину контуру.
Оскільки принцип дії та конструкція холодильників різних виробників мало чим відрізняється, в устаткуванні можуть виникати і несправності, характерні для інших моделей.
Основні причини з яких холодильник Атлант пищить
Холодильники торгової марки відрізняються не лише високою надійністю, а й приємною ціною. Однак від поломок не застраховані навіть найдорожчі агрегати. І однією з частих несправностей, про які холодильник повідомляє звуковим сигналом та загорянням аварійного індикатора, є витік фреону. Внаслідок відсутності в системі холодоагенту в однокомпресорних модифікаціях погано морозять обидва відсіки, а в двокомпресорних лише один, у контурі якого і стався витік. Причина витоку – механічне пошкодження одного з елементів фреонового контуру (трубопровід, випарник, конденсатор та ін.). Для пошуку місця витоку майстра використовують спеціальні течешукачі. Місце ушкодження герметизують, систему продують і заправляють холодоагентом. Цю поломку зможуть усунути лише спеціалісти сервіс-центру.
Також причиною аварійного рівня температури в камерах і, відповідно, спрацювання аварійної сигналізації, іноді стає зламаний температурний датчик (у бюджетніших моделях термостат). При цьому мотор-компресор може не вмикатися зовсім, а може працювати безперервно. Подібні поломки характерні для інших брендів.
Через що пищить холодильник Samsung
Найбільш ймовірною несправністю активує їсть аварійний сигнал в холодильниках цієї торгової марки з No Frost є вихід з ладу компонента примусового відтайки (таймера або датчика відтайки, нагрівального елемента випарника). Внаслідок цього в камері підвищується температура та спрацьовує аварійний захист. Також причиною "догляду в аварію" може стати несправність або обмороження лопат вентилятора або заклинювання заслінки, що подає "мороз" в холодильний відсік.
У всіх моделях Samsung і холодильниках інших брендів з електронним керуванням через перепади мережевої напруги досить часто виходить з ладу керуючий контролер. Розпізнати поломку можна за миготінням червоним кольором сигнального індикатора і відсутності холоду в камерах.
Наступна поломка, характерна практично для всіх моделей рефрижераторів – порушення працездатності кнопки або герконового перемикача, що контролюють закритий стан дверей. Тоді лише чутний писк аварійного зумера, а відкриття чи закриття дверей не відключає звук. Інші системи холодильника працюють справно.
Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту холодильника, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.
Коментарі ()