Кожна господиня знає, наскільки важливо зберігати продукти свіжими довгий час. Тому зараз дамо корисні поради щодо зберігання, упаковки, догляду, підбору оптимального температурного режиму холодильника, правильного заморожування та розморожування. Розкажемо, що таке «зона свіжості» і які продукти не можна зберігати разом. Адже від того, як працює холодильник, залежить багато чого. І якщо ви помітили якісь неполадки у роботі техніки, краще відразу викликати майстра з ремонту холодильника.
Температура
Температурний режим змінюється в залежності від полиці холодильника. Такий принцип роботи обладнання сприяє створенню оптимальних умов зберігання різних продуктів. Що ближче полиця до морозилки, то нижче градус. Виходить, якщо морозильна камера знаходиться зверху, на першій полиці холодильника температура буде нижчою ніж на останній. Це правило працює, і у зворотний бік.
Це важливо, якщо ви хочете зберігати продукти правильно
Почнемо з найвищої температури у холодильнику – дверцята. Найчастіше там розміщують різні напої (не молоко). Ви дуже часто бачили у фільмах, рекламах, майже повністю забиті дверцята холодильника смачним, дзвінким газуванням. Вона не вибаглива до температурних перепадів, і газування набагато приємніше пити, коли воно охолоджене, а не холодне. Проте перепади температур негативно впливають на зберігання яєць, але чомусь виробники рекомендують саме там зберігати їх. Все-таки краще щось посунути, і зберегти продукт довше. А місце яєць чудово займуть: кетчуп, гірчиця та соуси, їх теж краще зберігати у холодильнику. До речі, для зручного використання вершкового масла його теж краще зберігати на дверцятах, щоб воно не замерзло.
Наступним відділом температури вважається перша полиця, за умови, що ми говоримо про сучасну модель, морозилка якої розташована знизу. Тут краще зберігати молочну продукцію, яйця, зелень. Щоб максимально зберегти свіжість зелені, обріжте стебла на 1-2 см, а потім поставте її в склянку з водою і накрийте пакетом. Запам'ятайте, що перед зберіганням зелень мити не можна, адже вона почне гнити.
На середніх полицях зберігають ковбаси, копченості, готові страви. На нижніх полицях краще зберігати сире м'ясо або рибу, яке найближчим часом готуватиметься. Інакше заморозьте продукти. Для овочів, фруктів створено спеціальні ящики внизу холодильника. Тут для них створюється оптимальна температура зберігання.
Роздільне зберігання
Отже, представимо, ранок, ви заварюєте ароматну каву, вже в передчутті того, як ласуватимете смачним шматочком пирога, з полуницею і вершками, який вчора готували весь день. Але в очікуванні повітряної полуниці та м'яких вершків, відчуваєте у роті смак копченої ковбаси або куди гірше за салат з цибулею. Щоб уникнути смакового дисонансу, потрібно зберігати продукти правильно і дотримуватися товарного сусідства, не тільки через появу сторонніх запахів у вашому пирозі, але й через раптове псування сусіднього продукту.
Першим основним правилом вважається зберігання готової їжі в спеціальних контейнерах. Не варто зберігати їжу у сковорідках, каструлях. У чому готували в тому й поставили, не таке. Металевий, чавунний, нержавіючий та алюмінієвий посуд – все це не придатно, їжа набагато швидше окислюється, псується. Крім того, набагато зручніше і приємніше зберігати їжу в контейнерах, їх набагато простіше впорядкувати, ніж зайняти цілу полицю однією величезною каструлею.
Наступні важливі правила: сире та готове не можна зберігати разом, а особливо м'ясо та рибу, оскільки сире може інфікувати готовий продукт. Не варто ставити на одну полицю рибу з копченостями поруч із випічкою та молочною продукцією, ви вже знаєте, чим це загрожує. Не товаришує ковбаса з овочами, фруктами. Не варто забувати про сальмонельоз, краще не класти яйця з тим, що можна з'їсти без термічної обробки.
Зона свіжості
Вона існує в нових та просунутих моделях холодильних камер. Це спеціальні відсіки, що знаходяться внизу холодильника. Найчастіше їх два: волога та суха свіжість. "Волога свіжість" температура від 0С до +1С, з вологістю 95%. Відмінно підходить для зберігання овочів, фруктів, зелені. "Суха свіжість" температура від -1С до 0С, при вологості, що не перевищує 50%. Протягом тижня умови «сухої свіжості» можуть підтримувати температуру та свіжість сирого м'яса, риби. У умовах немає кристалізація вологи у продуктах, не руйнується клітинна структура.
Заморозка
Запам'ятайте, в морозилках заморожування шокове, а значить, перед тим як почати, потрібно пройти низку підготовчих щаблів. Швидкість заморозки залежить від температури та розмірів продукту. Чим менша порція, тим швидше вона заморозиться. Простіше взяти великий шматок, розрізати його і розкласти по пакетах.
Пакетувати краще в целофанові кульки, харчові пакети або контейнери для зберігання. Перед заморожуванням приберіть зайве повітря.
Овочі, фрукти потрібно мити перед тим, як вони підуть на заморожування, оскільки після розморожування вони будуть у непридатному стані, щоб їх мити. Деякі овочі перед заморожуванням відварюють у невеликій кількості води при слабкому кипінні.
М'ясо заморожують, не промиваючи. Його можна розрізати на шматочки, якщо ви готуватимете бульйон. Птаха потрошать, нутрощі упаковують окремо. Перед заморожуванням не фарширують. Важливо помічати упаковку стікером із вмістом та датою заморозки, щоб не допустити псування продукту.
Розморожування
Існує три основні способи розморожування м'яса, птиці, фаршу, курки, риби:
1. Холодильник. М'ясо розморожується в холодильнику протягом доби (при температурі 4-6С), час розморожування залежить від маси продукту.
2. Вода. Продукт кладуть у холодну воду, де він відтає протягом декількох годин.
3. Мікрохвильова піч. У кожній печі є функція розморожування, де можна швидко та зручно розморозити м'ясо, рибу.
Ягоди, фрукти розморожують у холодильнику, це дуже довгий спосіб розморожування, адже займає близько 12 годин, простіше розморозити за кілька хвилин у мікрохвильовій печі.
Догляд
Мийте холодильник щонайменше раз на місяць. Дістаньте всі полички і ретельно промийте кожен куточок засобом для миття посуду. Розморожувати холодильник варто раз на два місяці. Також варто стежити за чистотою у холодильнику, це: щільно упаковані продукти, ковбаси, сири у спеціальних пакетах. Існують антибактеріальні килимки для створення повітряного прошарку, які допомагають добре зберегти свіжість овочів та фруктів.
Ремонт холодильника з виїздом майстра додому та в майстерні сервісного центру можна замовити у нас на сайті. Вартість послуги можна уточнити, перейшовши за посиланням. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.
Коментарі ()