Як і чим відмити склокерамічну електроплиту від нагару? | Рекомендації з чищення та обслуговування електроплит - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Як і чим відмити склокерамічну електроплиту від нагару? | Рекомендації з чищення та обслуговування електроплит - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Як і чим відмити склокерамічну електроплиту від нагару?

592
Як і чим відмити склокерамічну електроплиту від нагару?

Незважаючи на відмінності у застосовуваних технологіях та типах нагрівальних елементів, всі електроплити потребують регулярного догляду. Щоденне протирання робочих поверхонь вологою серветкою дозволяє уникнути "капітальних" чисток із застосуванням спеціальних хімічних і навіть механічних засобів. Ну а якщо доглядом взагалі знехтувати, через деякий час доведеться звертатися до фахівців, які виконують обслуговування та ремонт електроплит із застосуванням професійних методів. Ми почистимо та відремонтуємо будь-який тип електроплит, незалежно від моделі, виробника, року випуску та технічного стану. При цьому обладнання не доведеться везти до майстерні – весь спектр робіт ми виконуємо вдома. Але якщо ви плануєте обслуговувати плиту самостійно, ми підготували невелику статтю, в якій розповімо про те, як очистити електричну плиту від нагару в домашніх умовах, які склади краще використовувати і які способи можуть завдати шкоди техніці.

Как отмыть индукционную плиту

Чим і як ефективно очистити електроплиту від нагару

Існує два різновиди електричних варильних поверхонь: відкритого та закритого типу. ТЕНи плит відкритої конструкції виконуються у вигляді так званих "млинців" та "спіралей", а нагрівальні елементи закритих електроплит ховаються під гладкою поверхнею. Це індукційні, стрічкові, галогенні та інші модифікації. Однією з переваг останніх, поряд з більш високою ефективністю, вважається просте обслуговування. Адже ідеально рівну поверхню відмити набагато простіше, ніж складніші в геометричному плані поверхні млинців і тим більше спіралей.

Перед тим як чистити електричну плиту, незалежно від типу нагрівальних елементів, необхідно:

 • встановити всі поворотні перемикачі на нульову відмітку;
 • знеструмити прилад, витягнувши його шнур із електророзетки;
 • дати конфоркам повністю охолонути;
 • якщо після приготування їжі нагрівальні елементи залишилися вологими – витерти насухо.

Тепер потрібно вибрати найбільш підходящий засіб, який ефективно та безпечно здатний очистити конфорки від забруднення.

Чим можна відмити електричну плиту

Сьогодні багато виробників пропонують широкий спектр миючої хімії. Але не всі вони підходять до роботи з електроплитами. Деякі добре очищають бруд і нагар, але при цьому можуть ушкоджувати поверхню плити, скорочуючи термін служби. Інша частина малоефективна чи не відмиває наліт зовсім. Тому, перед тим як мити електричну плиту тим чи іншим засобом, потрібно уважно читати рекомендації щодо використання розчину на етикетці та застосовувати лише ті склади, які підходять для конкретного типу побутової техніки. Можна виділити кілька загальних рекомендацій, які допоможуть вибрати найбільш вдалий засіб:

 1. Для очищення поверхонь електроплит не слід застосовувати абразивний інвентар, який легко може подряпати захисне покриття. Перевагу краще віддати двостороннім поролоновим губкам, безворсовім дранті, спеціальним скребкам та м'яким серветкам для полірування та сушіння поверхонь.
 2. При очищенні забруднень у важкодоступних місцях їх попередньо обробляють миючим розчином з місткості з пульверизатором, а потім прибирають бруд за допомогою зубної щітки або ватних паличок.
 3. При виборі хімічного складу для очищення електроплити перевагу слід віддавати рідким засобам, оскільки кристали порошків залишатимуть дрібні подряпини на деталях техніки, що, як мінімум, зіпсує її зовнішню привабливість.
 4. При роботі з рідкою хімією не допускайте її потрапляння на поверхні нагрівальних елементів. Проникнувши всередину, вона здатна вивести деталь з ладу.
 5. Більшість господарок використовують самі і рекомендують іншим застосовувати народні засоби або гелеві, кремові чи пастоподібні склади.

Как отмыть электроплиту

Якщо переваги господинь на "фабричні" хімічні засоби постійно змінюються, то домашні склади вже протягом багатьох років радують їх своєю ефективністю та безпекою. Найчастіше це:

 • кашкоподібні водні розчини соди та гірчичного порошку, які наносять на забруднені старою їжею місця;
 • столовий оцет, що розпорошується або наноситься губкою на жирові плями, а потім змивається водою;
 • розчин чайної ложки лимонної кристалічної кислоти у двохсотграмовій склянці трохи підігрітої води наносять на пригорілі або забруднені поверхні;
 • соком або шкіркою свіжого лимона видаляють незначні плями;
 • розчин звичайного господарського мила або кухонного засобу для миття посуду також дуже ефективним.

Щоб посилити ефект, комбінують склади між собою. Так спочатку на поверхню плити можна нанести оцет і посипати його содою. Після закінчення хімічної реакції склади змивають. Можна також змішати в однаковій пропорції соду з рідким милом або з перекисом водню (дві частини соди та один перекис). Також непогані результати показав водний розчин натертого на тертці господарського мила з двома столовими ложками кухонного оцту та двома чайними ложками соди. Усі "домашні" склади наносять на поверхні на чверть години, після чого змивають теплою водою.

Перед тим як очистити конфорки електроплити і перемикачі від жиру, що пригорів до контактів і корпусу, на них наносять наступні склади:

 • водний розчин нашатирю (на склянку води 5 мл);
 • стандартні нашатирно-анісові краплі (без додавання води);
 • розчин кухонного оцту з чистою водою однаковою пропорцією.

Для замочування знімних елементів плити часто використовують звичайне господарське мило, яке розчиняється у воді.

Як відмити електроплити з різним типом варильної поверхні

Вибираючи найбільш ефективний засіб, необхідно, крім ціни та рекламних обіцянок, враховувати особливості та матеріал варильної поверхні вашої кухні.

На металевих поверхнях свіжі плями можна видаляти звичайним миючим для посуду. Мильний розчин підійде для очищення від різних сухих субстанцій та цукру. Для очищення від стійких до "простих" засобів забруднень часто застосовують їдкі склади. При цьому після видалення плям необхідно ретельно промивати поверхні.

Якщо джерела тепла "заховані" під емаль, скло або кераміку, зазвичай застосовують хімічні склади, які наносять щадні, які наносять тканинною серветкою або губкою. Якщо на поверхні з'явилися залишки молока, що підгоріло, прибрати його можна водно-содовою кашкою, нанесену на забруднену ділянку на чверть години. Після цього місце акуратно промивають та просушують. Непогано справляється з різними плямами та розчин нашатирю (1 частина спирту на 10 води).

ВАЖЛИВО: Якщо ваша техніка зламалася, до нас можна звернутися у разі поломки таких видів побутової техніки:

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1021 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані