Не гріє або слабо гріє конфорка індукційної електроплити | Причини та можливі рішення читай у блозі СЦ «Ремонт на дому» - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Не гріє або слабо гріє конфорка індукційної електроплити | Причини та можливі рішення читай у блозі СЦ «Ремонт на дому» - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Не гріє або слабо гріє конфорка індукційної електроплити

425
Не гріє або слабо гріє конфорка електроплити

Завдяки використанню нових типів нагрівальних елементів електроплити стають все більш популярними. Адже за своїми характеристиками вони не поступаються, а часто перевершують традиційні газові плити. Але нових можливостей удалося досягти за рахунок ускладнення конструкції обладнання.

Тому, якщо не гріє електрична плита, потрібно звертатися до фахівців, адже самостійно виконати ремонт електроплити дуже складно, тому що для цього знадобляться не лише досить рідкісні запчастини та спеціальні прилади, а й уміння розумітися на електричних схемах.

Наш сервісцентр оперативно усуне будь-яку поломку, незалежно від типу плити та виробника за розумними цінами. Але якщо ви вирішили відновити працездатність електроплити самостійно, ця невелика стаття допоможе зробити це правильно та безпечно.

Ремонт электроплиты

Не гріє або слабо гріє конфорка електроплити

Досить часто, виявити причину, яка стала винуватцем того, що електрична плита не гріє, вдається візуально. Для цього уважно огляньте електророзетку, вилку шнура і з'єднувальний кабель на відсутність "підгорілостей", оплавлень або пошкоджень ізоляції і самого дроту. Якщо виявлено дефекти, замініть шнур. Також потрібно звернути увагу на зовнішній вигляд елементів управління та переконатися, що на них або всередину їх не потрапила вода чи залишки харчових продуктів.

Якщо електроплита не гріє, конфорка не вмикається, при цьому жоден з індикаторів не спалахує, перш за все потрібно перевірити, чи надходить в електророзетку електрику. Для цього достатньо включити до неї інший, свідомо справний електроприлад. Якщо він запрацював – потрібно шукати причину у самій плиті.

Часто індукційна плита не гріє через неправильно вибраний посуд. У посібнику користувача зазначено, що дно кухонного начиння, що встановлюється на плитку, повинно бути з "магнітного" матеріалу. Для інших типів плит тип посуду не є критичним.

Іноді електроплита погано гріє через знижену напругу в електромережі або при одночасному включенні декількох потужних приладів. Виключіть цю причину, залишивши лише електроплиту. Серед найчастіших поломок можна виділити такі:

 • перегорання однієї чи всіх спіралей конфорки;
 • спрацьовування термозахисту або перегорання запобіжника;
 • поломка або влучення сміття в перемикач потужності;
 • несправність або збій управляючого контролера.

Нижче опишемо основні поломки, через які не гріє електроплита і розглянемо способи усунення деяких з них.

Конфорки для электрической плиты

Перегоріла спіраль конфорки

Серед інших поломок ця несправність зустрічається найчастіше. Особливо у моделях, де використовуються нагрівальні елементи з ніхромових ниток. Відновити працездатність такої конфорки, напевно, не вдасться, тому її змінюють на нову, з аналогічними характеристиками та габаритами. Іноді одна несправна конфорка може спричинити непрацездатність усієї плити.

У багатьох типах конфорок встановлено кілька спіралей і може перегоріти тільки одна з них. Через це електрична плита погано гріє. У таких випадках, щоб відновити повноцінну роботу конфорки, також потрібно замінити її.

Для перевірки справності нагрівального елемента використовують тестер або мультиметр у режимі вимірювання омічного опору. Якщо всі спіралі "дзвонять", а конфорка не гріє, причину слід шукати в інших компонентах електроплити.

 

Необхідно пам'ятати, що перед "розкриттям" корпусу електроплити, необхідно знеструмити прилад, витягнувши вилку шнура з електророзетки.

Ремонт плиты

Спрацював термозахист

З метою безпеки, для кожної конфорки всіх типів електроплит передбачається захист від перегріву. Якщо температура поверхні перевищує допустиме значення, ланцюг подачі електрики розривається і конфорка перестає нагріватися. Винуватцем поломки може стати практично будь-який компонент:

 • регулятор температури;
 • охолодний вентилятор;
 • сам нагрівальний елемент.

Іноді захист може спрацьовувати через тривале безперервне використання конфорки. Щоб встановити причину спрацьовування термозахисту, правильніше запросити майстра сервіс-центру, тому що щоб самостійно розібратися знадобиться час та наявність запасних деталей.

Проверка проводки плиты

 

Зламався перемикач потужності

Зазвичай за такої поломки відсутнє нагрівання лише однієї конфорки. При цьому вона може працювати в деяких положеннях перемикача. Зазвичай аналогічно проявляється і перегорання спіралі конфорки, але після нормальних результатів "подзвонювання" конфорки тестером, вони вказують саме на несправність перемикача.

Оскільки перемикач комутує досить великі струми, його контакти можуть підгоріти, а постійна робота при високій температурі може розслабити пружинистий матеріал контактів. Якщо одна або інші конкретні конфорки стали слабко гріти, то винуватцем цього часто є "зниклий" контакт у перемикачі, що включає частину спіралі. Перемикач, що вийшов з ладу, слід замінити, так як чищення і "підгинання" контактів довгострокового результату не дадуть.

Збій модуля управління

Якщо електрична плита стала погано гріти і відключатися через деякий час, не досягнувши потрібної температури (найчастіше це одна з конфорок), винуватцем поломки може стати терморегулятор або датчик, що зламався. Відсутність контролю температури призводить до примусового відключення плити контролером, що управляє.

Іноді повністю відключається або погано гріє електроплита через поломку або збій в контролері. У таких випадках потрібно спробувати "перезапустити" "розумну частину" плити, знеструмивши її на чверть години. Якщо в такий спосіб покращити ситуацію не вдалося – без спеціаліста сервіс-центру відновити працездатність обладнання не вдасться.

ВАЖЛИВО: Якщо ваша техніка зламалася, до нас можна звернутися у разі поломки таких видів побутової техніки:

 • пральних машинок, сушильних та посудомийних машин;
 • холодильного обладнання (холодильників, морозильних камер);
 • кухонних плит, вбудовуваних варильних панелей та духових шаф;
 • кліматичної техніки (установка, чищення, обслуговування та заправка кондиціонерів);
 • інших пристроїв.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,0846 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані