Типові несправності електроплит: види поломок та вирішення проблеми | Блог СЦ «Ремонт На Дому» - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Типові несправності електроплит: види поломок та вирішення проблеми | Блог СЦ «Ремонт На Дому» - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Типові несправності електроплит: види поломок та вирішення проблеми

419
Типові несправності електроплит: види поломок та вирішення проблеми

Більшість господарок все ще воліють для приготування їжі газові плити, пояснюючи свій вибір швидшим та ефективнішим нагріванням їжі, але електричні моделі поступово наздоганяють і переганяють їх як за характеристиками, так і за популярністю. Не скрізь газову плиту можна встановити, адже для її підключення необхідно провести газ, що не завжди можливо і далеко не дешево. Електричну плиту можна без особливих труднощів під'єднати в будь-якому будинку чи квартирі, незалежно від кількості поверхів та наявності поблизу газопроводу. Електричні версії безпечніші в експлуатації, а ремонт електроплит виконує набагато більше сервіс-центрів. Ще одна перевага – ремонт електроплит своїми руками виконати набагато простіше – достатньо мати стандартний набір інструментів та справний тестер (мультиметр).

Ремонт электроплиты

Діагностика та загальний алгоритм усунення несправностей електроплит

Перед тим як виконати ремонт електроплити Beko, Горіння, Мрія своїми руками, необхідно усвідомити, що це електроприлад та частина його компонентів завжди перебуває під напругою. І якщо випадково торкнутися такого елемента, можна не тільки травмуватися електрострумом, але й поплатитися життям. Це стосується і обладнання інших брендів.

Щоб було простіше визначити причину відмови та швидко виявити несправний елемент, ми рекомендуємо використовувати простий покроковий алгоритм, яким користуються і професіонали:

 • перевірити наявність напруги в електророзетці. Це можна зробити за допомогою мультиметра (тестера) або підключивши будь-який свідомо справний прилад (настільну лампу, фен або праску);
 • переконайтеся, що штепсельна вилка справна і на ній не видно слідів механічних пошкоджень або обгорання контактів. Якщо вилка розбірна – її потрібно розібрати. Також слід перевірити відсутність зламу електропроводу проводу поруч із вилкою та при вході в електроплиту. Якщо на панелі керування індикатор наявності напруги спалахує, перші два пункти виконувати не обов'язково – електрострум доходить до блоку керування електроплити;
 • щоб перевірити працездатність плати управління або перемикачів режимів роботи конфорок, необхідно відгвинтити панель плити і перевірити, чи подається напруга на клеми кожної конфорки за допомогою тестера або мультиметра;
 • перевірити омметр тестера або мультиметр цілісність нагрівальних елементів кожної конфорки. Також необхідно перевіряти конфорки відсутність пробою на корпус;
 • перевірити справність термодатчиків, термореле та регуляторів потужності встановлених на плиті.

Как починить электроплиту

Як полагодити електроплиту

Якщо під час перевірки виявилося, що електрика сягає плити, а конфорки (одна чи кілька) не гріють, передусім слід перевірити елементи управління, якими напруга подається на нагрівальні елементи. У більш сучасних плитах це може бути складний керуючий блок з реле та численними електронними елементами, а в простих моделях – механічний багатоконтактний перемикач. За допомогою цих компонентів напруга розподіляється за конфорками. Дуже полегшить ремонт схема підключення конфорок електроплити, на якій відображені всі елементи керування, нагрівачі, додаткові деталі та як вони з'єднані між собою.

Дуже часто визначити несправну деталь допомагає уважний зовнішній огляд елементів та ретельна перевірка працездатності плити у різних режимах. Іноді виявляється, що працює одна конфорка електроплити, при нормально функціонуючих інших. Візуально можна визначити цілісність проводів та стан контактів у місцях приєднання їх до компонентів плити.

За результатами перевірки наявності напруга на вході плати управління та на її виходах (на проводах, що йдуть до конфорок), можна судити про справність елементів управління. Якщо у вас є схема електроплити, можна простежити проходження електричних ланцюгів усередині самої панелі управління: від шнура живлення, по всіх контактах перемикачів і до проводів, що ведуть до конфорок. У плитах з електронним блоком розкривати та перевіряти його елементи не слід, достатньо перевірити вхідну та вихідну напругу та, при виявленні несправності в блоці звернутися до сервіс-центру.

Якщо напруга не подається на одну або кілька конфорок у плитах з механічним керуванням, напевно, несправний один із перемикачів. Слід враховувати, що з управління нагріванням конфорки може бути задіяні кілька контактних груп, з яких регулюється потужність нагріву. Тому перед тим як перевірити ТЕН електроплити, потрібно переконатися в справності перемикачів. Зазвичай заміна перемикача електроплити складнощів не викликає, але всі роботи необхідно виконувати тільки після повного знеструмлення пристрою.

Перед тим, як продзвонити конфорку, необхідно переконатися у цілісності з'єднувальних дротів до панелі керування. Якщо докладніше розглянути пристрій конфорки електроплити, то можна переконатися, що вона складається з одного або декількох нагрівальних елементів (спіралей). Справність кожного нагрівача перевіряють тестером чи мультиметром. Їхній опір не повинен перевищувати кількох десятків Ом. Також обов'язково потрібно виміряти опір обох контактів щодо корпусу. В ідеалі воно має прагнути нескінченності. Якщо воно знаходиться в межах десятків – сотень КОМ, нагрівач необхідно замінити, оскільки він став небезпечним для життя. Саме через це плита іноді "пощипує" користувача електрострумом.

Тип нагрівачів залежить від модифікації плити та її виробника. Найчастіше використовують два типи конфорок – так звані “млинці” та ТЕНові нагрівачі. Останні найефективніші і, у разі виходу з експлуатації нагрівачів старого типу, рекомендується модернізувати плиту, встановивши нагрівачі “тенового” типу. Якщо ви не знаєте як продзвонити ТЕН електроплити або у вас немає необхідних приладів та навичок, краще звернутися до сервіс-центру та не ризикувати.

Також досить часто не працює конфорка електроплити через підгорілі контакти, як біля конфорки, так і на перемикачі (виході плати управління). Ще одним із компонентів, який іноді виходить з ладу, є так званий безступінчастий регулятор потужності, що дозволяє встановлювати необхідну температуру нагрівання не за фіксованими значеннями, а плавно. У старих моделях застосовувалися регулятори, створені на базі біметалічних пластин. Оскільки вони не відрізняються високою надійністю, під час ремонту, встановіть сучасний симісторний модуль, підібравши його за кріпленням та потужністю. Для визначення температури нагрівання поруч із ТЕНом встановлюються спеціальні датчики. У разі їх виходу з ладу, навіть при справній конфорці та платі управління, на нагрівальний елемент не подаватиметься напруга і відповідно він залишиться холодним.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1189 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані