Ремонт та заміна перемикача режимів електроплити | Причини поломки перемикача режимів духової шафи - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Ремонт та заміна перемикача режимів електроплити | Причини поломки перемикача режимів духової шафи - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Ремонт та заміна перемикача режимів електроплити

1236
Ремонт та заміна перемикача режимів електроплити

По конструкції електродуховки важко назвати особливо складними приладами, але з огляду на особливості компонентів ремонт духовок зазвичай виконують у сервіс-центрі. Якщо не включається духовка Hansa або піч іншого виробника, ми готові усунути будь-яку несправність без візиту клієнта в майстерню. Всі роботи майстер виконає вдома у замовника у зручний для нього час. Для керування приготуванням їжі на панелі керування зазвичай встановлені перемикач режимів, таймер, регулятор температури всередині шафи, індикатори, а в дорожчих моделях – електронний дисплей та кнопки. Усередині шафи розташовані нагрівальні елементи, підсвічування, вентилятор та пристрій для приготування гриля.

Оскільки робота електронагрівальних елементів пов'язана з проходженням по проводах та контактах комутувальних перемикачів великих струмів, найпоширенішими поломками вважаються обрив або замикання проводів, підгоріння контактів, а також вихід з ладу самих ТЕНів. У цій невеликій статті ми розповімо про призначення перемикачів духовки, способи їх ремонту, а також як здійснюється заміна перемикача духовки Bosh, Beko, Hansa. А з огляду на схожість конструктивних рішень, ці рекомендації підійдуть і для інших моделей.

Переключатель духовки

Для вибору певного способу, потужності та напряму нагріву готових страв, у більшості моделей духових шаф використовуються механічні перемикачі режимів. Вони за допомогою груп потужних контактів, що замикаються або розмикаються спеціальним поворотним механізмом, перенаправляють жарові потоки від верхніх та нижніх нагрівальних елементів, а також підключають додаткові опції (вентилятор, гриль та ін.). Якщо виходити з ладу перемикач режимів шафи плити Хансу або духової шафи іншого виробника, подальша експлуатація побутового приладу неможлива і без ремонту не обійтися.

Крім перемикача режимів на лицьову панель духовки виведені перемикачі для встановлення часу таймера та регулювання температури. У деяких моделях функції перемикання режимів розподілені між двома перемикачами: один з них вибирає спосіб нагрівання, а друге положення визначає режим приготування страви.

Як визначити поломку перемикача духовки

Якщо не працює духовка в електроплиті Hansa або виникли проблеми з окремою духовою шафою іншого виробника, перш за все необхідно переконатися, що поломка виникла саме в побутовому приладі, а не в проводці або електророзетці. Уважно огляньте шнур живлення електродукування та електровилку. За наявності пошкоджень, оплавлень або незрозумілих здуттів замініть шнур на новий. Перевірте наявність електрики в розетці, підключивши будь-який інший прилад або тестер (мультиметр).

Зазвичай, якщо виходить з ладу перемикач режимів духовки Beko або іншої моделі, що має подібний принцип роботи, духова шафа не реагує на включення або працює тільки в деяких режимах. При цьому якщо духовка інтегрована в електроплиту, варильна поверхня працює без нарікань. Але якщо і з нею виникають проблеми, то необхідний буде ще й ремонт варильної поверхні.

Щоб перевірити працездатність перемикача режимів, використовують тестер чи мультиметр. Перед тим як розібрати електроплиту Hansa або духовку будь-якого виробника, їх знеструмлюють, витягнувши вилку шнура з електророзетки. Після демонтажу захисної панелі та отримання доступу до перемикача спочатку уважно оглядають деталь на наявність підгорілих контактів або обривів провідників, а потім підключають до електромережі та перевіряють наявність напруги на виходах перемикача у всіх режимах. Якщо в якомусь із положень напруга відсутня, прилад знеструмлюють, знімають перемикач та чистять контактну групу, яка не пропускає струм на нагрівальний елемент. Найчастіше причиною втрати контакту ставати жир, інша речовина або обгорання поверхні контакту. Для очищення найчастіше застосовують спирт, який добре очищає контакти від забруднень, а й розчиняє жир. Якщо очищення контактів не дало результатів, виконується заміна перемикача духовки Хансу або жарової шафи іншого виробника.

Модуль переключателя духовки

Особливості заміни перемикачів електроплит різних моделей

Незважаючи на подібну конструкцію та подібний принцип дії, підключення перемикача режимів духовки різних виробників має свої особливості.

Розглянемо деякі з них на прикладах найпоширеніших моделей.

Особливості заміни перемикачів електроплити Hansa

Основні елементи управління режимами духовок цього виробника розташовані над дверцятами. Це пара утоплюваних регуляторів, сенсорна панель та дисплей, що має підсвічування. За допомогою перемикачів можна встановлювати як способи, так і режими нагрівання. За рахунок конструктивних особливостей, з цих перемикачів, як і сенсорних елементів управління легко видаляти забруднення. Головна причина пошкоджень перемикачів – влучення води на електроніку. Тому, зважаючи на складність ремонту, без виклику майстра не обійтися.

Особливості заміни перемикача духовки

До особливостей конструкції духових шаф цього бренду можна віднести наявність двох або трьох перемикачів, що управляють нагріванням шафи. Причому перемикач режимів нагрівання та температури – механічні, а таймер у сенсорних моделях часто інтегрується у блок електроніки. Як і в попередній моделі використовуються перемикачі конструкції, що "утоплюється", що дозволяють спростити догляд за приладом і зробити управління зручнішим. Управляючі елементи духовок цього бренду також "запаковані" електронікою, тому більшість їх потрібно ремонтувати в сервісцентрі.

Нюанси заміни перемикача духовки Beko

У духовках цього бренду використовується два або три механічні перемикачі та сенсорна панель. Відремонтувати або замінити в домашніх умовах можна механічні перемикачі, що встановлюють потужність та спосіб нагрівання. Сенсорні елементи управління доведеться ремонтувати у сервісцентрі.

Специфіка заміни перемикача духовки Піраміда

Духовки від відомого бренду Піраміда мають два ручні "утоплювані" перемикачі режимів і сенсорну панель. Конструкція ручних перемикачів незвичайна, тому ремонт краще довірити фахівцям.

Открыта верхняя панель плиты для ремонта переключателя духовки

Послідовність операцій під час ремонту перемикачів духових шаф

Зазвичай ремонт перемикачів всіх моделей духовок виконують у наступній послідовності:

 • розбирання лицьової панелі з керуючими елементами;
 • вилучення перемикача з посадкового місця;
 • розбирання перемикача та усунення дефектів;
 • складання, перевірка та встановлення на місце у зворотній послідовності.

При цьому, якщо не вдалося усунути виявлені несправності, необхідно перемикач замінити на аналогічний.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1010 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані