Як перевірити зливний насос у пральній машині? | Блог про побутову техніку «Ремонт На Дому» - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Як перевірити зливний насос у пральній машині? | Блог про побутову техніку «Ремонт На Дому» - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Як перевірити зливний насос у пральній машині?

475
Як перевірити зливний насос у пральній машині?

Одним з найважливіших етапів будь-якого режиму прання вважається злив, без якого не обходиться жодна програма. При поломці системи зливу пральна машина або не запускається, або зупиняється в процесі прання, видаючи на табло інформаційний код про проблеми в системі зливу.

Найчастіше вдається відновити прання самостійно, почистивши дренажний фільтр, трубу каналізації або зливний шланг. Але іноді причиною аварійної зупинки виявляється зливний насос пральної машини або плата керування. Як перевірити помпу пральної машини ми розповімо в цій статті, а ось відремонтувати плату, що управляє, самостійно не вдасться. Для цього доведеться звернутися до сервісного центру, що виконує ремонт пральних машин.

Как проверить сливной насос в стиральной машине

Отже, якщо ви вирішили спробувати самостійно відновити роботу системи зливу, перед тим, як перевірити зливний насос пральної машини, необхідно відключити пральну машинку від електромережі та системи водопостачання, а також злити залишки води з бака. Після цього переконатися у відсутності засмічення у зливному фільтрі. Якщо цими простими методами не вдалося розв'язувати проблему, починати розбирання машини та діагностики помпи.

Як "дістатись" до помпи пральної машини

Незважаючи на велику кількість виробників, що пропонують різноманітні за зовнішнім виглядом та вартістю пральні машини, розміщення компонентів усередині корпусу пралень різних моделей мало чим відрізняється. Так зливний насос пральної машини Самсунг, як і насос для пральної машини indesit, розташовуються в нижній частині корпусу прання.

У більшості моделей, щоб отримати доступ до зливного насоса, не обов'язково розбирати всю машину - достатньо покласти машинку на бік і зняти днище (для машин із системою захисту від протікання). Через низ машини можна не тільки перевірити, але й зняти або встановити насос.

Але власникам машин Bosch, Siemens, AEG, Electrolux і Zanussi не вдасться так легко дістатися дренажної помпи. Перед тим, як перевірити зливний насос пральної машини, знадобиться часткове розбирання прання.

У пралях Bosch, Siemens та AEG знадобиться:

 • демонтувати верхню панель (кришку);
 • демонтувати нижню цокольну панель;
 • витягти лоток для прального порошку;
 • зняти та відвести убік панель управління;
 • звільніть гумову манжету і заберіть її всередину барабана, попередньо знявши хомут;
 • зняти замок вузла блокування люка;
 • відкрутити і відвести убік передню стінку машини.

Після цього можна починати демонтаж та тестування насоса.

У пральних машинах моделей Electrolux і Zanussi також необхідне часткове розбирання, і перш ніж протестувати насоси для пральних машин цих моделей, необхідно:

 • від'єднати шланг подачі холодної води;
 • зняти верхню панель (кришку);
 • викрутити шурупи кріплення задньої стінки (зазвичай заховані під заглушками);
 • зняти наливний клапан;
 • зрушити убік задню панель.

Тепер ви можете дістатися до зливного насоса.

Як перевірити роботу насоса пральної машини

Тепер, коли забезпечений доступ до дренажної помпи, можна перевірити працездатність вузла. Але перед тим, як перевірити зливний насос пральної машини Індезит або іншого виробника, потрібно від'єднати зливний насос від внутрішньомашинних комунікацій. Для цього достатньо розтиснути хомути та зняти шланги з равлика насоса. Ще простіше від'єднати дроти електроживлення. Після цього відкрутіть гвинти кріплення та зніміть насос.

Сливной насос стиральной машины

Конструктивно помпа на пральну машину складається з двох частин: равлики та електродвигуна. І щоб виконати повну діагностику вузла необхідно роз'єднати ці частини. Спочатку очистіть равлик від бруду та сторонніх предметів, які з якоїсь причини не потрапили в зливний фільтр. Переконайтеся у відсутності тріщин на корпусі. Після цього огляньте крильчатку. Зазвичай на неї намотується волосся та залишки тканин. Також зверніть увагу на стан прокладок. Очистіть деталь та за потреби замініть гумові прокладки.

Перед тим, як перевірити насос пральної машини за допомогою тестера або мультиметра, переконайтеся в справності механіки двигуна. Для цього спробуйте провернути крильчатку навколо осі. Якщо крильчатка не обертається, витягніть якір двигуна та прочистить внутрішню поверхню. Впевніться у справності втулок. Після цього змастіть начинки двигуна силіконовим мастилом.

Перевіряємо електричну частину. Встановлюємо мультиметр та тестер на перевірку опору та вимірюємо його величину на клемах насоса. Якщо показання приладу дорівнюють нескінченності – обмотка двигуна вийшла з ладу і необхідно купити новий зливний насос для пральної машини.

Якщо обмотка “дзвонить”, можливо проблема не в насосі. Уважно огляньте підходящі до помпи дроти та клеми. Якщо пошкодження відсутні, напевно вийшов з ладу симистор керування насосом, що розташований у блоці керування. В цьому випадку ремонт у домашніх умовах виконувати не варто, а краще звернутися до сервіс-центру.

Проверка сливного насоса в стиральной машине

Тепер ви знаєте, як перевірити насос пральної машини. Якщо поломка полягала в самій помпі, досить купити новий вузол і підключити замість того, що вийшов з ладу. Враховуючи скільки коштує насос для пральної машини, це не найдорожча деталь, але без нього машина не працюватиме.

Як запобігти поломці зливного насоса

Крім фізичного зношування, дуже часто причиною виходу з ладу помпи стають предмети, що потрапляють з бака пральні при зливі і блокують крильчатку насоса. При цьому навіть не заглиблюючись у те, як працює помпа, можна зрозуміти, що через навантаження вона вийде з ладу: не витримають обмотки або зламається крильчатка. Тому перед завантаженням речей у барабан, витягніть з кишень усі дрібні речі.

Іноді через поломки інших вузлів прання, машина починає циклічно набирати і зливати воду. Якщо вчасно не зупинити цей процес, можливий вихід з ладу не тільки зливного насоса, але й інших дорожчих деталей. Тому рекомендуємо спостерігати за поведінкою машини під час виконання програми прання.

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту пральної машинки, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1116 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані