Як замінити лампочку в мікрохвильовій печі своїми руками? | Інструкція з обслуговування НВЧ-печей читай у блозі СЦ «Ремонт на дому» - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Як замінити лампочку в мікрохвильовій печі своїми руками? | Інструкція з обслуговування НВЧ-печей читай у блозі СЦ «Ремонт на дому» - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Як замінити лампочку в мікрохвильовій печі своїми руками?

618
Як замінити лампочку в мікрохвильовій печі своїми руками?

Наявність або відсутність освітлення в камері мікрохвильової печі на швидкість і рівномірність підігріву їжі не впливає. Тому такі несправності мікрохвильової печі можуть довгий час залишатися непоміченими. Особливо, якщо свч-пічка використовується в денний час, а скло дверцят затоноване в чорний колір. Але якщо ваш розпорядок дня змінився і тепер потрібно підігрівати їжу в темний час доби, відсутність світло суттєво знижує комфортність використання печі та користувачі звертаються до сервісної організації, яка виконує ремонт мікрохвильових печей. Однак, якщо поруч сервіс-центр відсутня, замінити лампочку зможе і некваліфікована людина, яка має базові поняття в електриці. У цій невеликій статті ми розглянемо особливості освітлення свч-печей, а також опишемо, як поміняти лампочку в мікрохвильовій печі Samsung і в печах інших брендів.

Замена лампочки в микроволновке

Не горить лампочка для мікрохвильової печі

Перед тим, як шукати причину відсутності освітлення, слід враховувати, що лампа підсвічування для мікрохвильової печі в одних моделях включається при кожному відкриванні дверцят камери, а в інших – тільки під час нагрівання. Винуватцем відсутності освітлення в камері печі може стати не тільки лампа, що перегоріла, для мікрохвильової печі, але й інші причини:

 • підгорілі або окислені дроти;
 • поганий контакт у патроні;
 • порушено ланцюг включення підсвічування.

Всі ці поломки легко і швидко усунуть наші майстри, але якщо ви вирішили поміняти лампочки в печі самостійно, переконайтеся, що причина саме в самій лампі. Якщо світло в камері постійно блимає або мимоволі вмикається-вимикається, напевно, проблема в проводці або в контакті в цоколі або клемі. Якщо ж світло пропало "назавжди" - в більшості випадків доведеться поміняти лампочку або знайти місце обриву проводу. Але необхідно враховувати, що лампи для мікрохвильової печі бувають різними, як по потужності, так і по конструкції і типу цоколя.

Лампи для мікрохвильових печей: види

Більшість виробників у посібнику користувача вказують яка потрібна лампочка в мікрохвильовій печі та її основні параметри:

 • потужність;
 • високотемпературні властивості;
 • наявність та тип нитки розжарювання;
 • типорозмір цоколя.

А в таблиці можливих несправностей Посібника описано порядок заміни та особливості розбирання та складання свч-печі даної моделі. Але досить часто доводиться попередньо розбирати грубку, щоб визначити, яка лампочка стоїть у мікрохвильовій печі. Більшість моделей мікрохвильових печей мають двадцяти ватні лампи розжарювання з цоколем типорозміру E14.

Лампочка в микроволновке

Як міняти лампочки: інструкція

Зазвичай заміна лампочки в мікрохвильовій печі Samsung, LG мало чим відрізняється від методології як поміняти лампочку в духовці Bosch. Але способи, як дістатися місця установки освітлення можуть трохи відрізнятися. Але зазвичай заміна лампочки в мікрохвильовій печі здійснюється в наступній послідовності:

 1. Знеструмити пічку, витягнувши вилку шнура електроживлення з розетки. Після цього бажано почекати кілька хвилин, щоб магнетрон і високовольтний конденсатор повністю розрядилися.
 2. Викрутивши шурупи на задній частині печі і потягнувши П-подібну пластину на себе, зніміть її, відкривши доступ всередину мікрохвильової печі.
 3. Візуально визначте, де знаходиться лампочка в мікрохвильовій печі і як вона закріплена. Іноді вона захована в коробочку і перед тим, як зняти лампочку, необхідно буде демонтувати футляр. У деяких модифікаціях лампа прикручена разом із цоколем, що спрощує заміну.
 4. Огляньте контакти цоколя на цілісність та відсутність нагару, а лампу перевірте мультиметром або тестером, переключивши прилад на вимірювання опору. У деяких моделях встановлюють специфічні лампочки для мікрохвильової печі з унікальним цоколем і потрібно буде шукати в торгівлі саме такі.
 5. Встановіть нову лампу та зберіть мікрохвильову піч у зворотній послідовності.

Після цього можна підключати мікрохвильову піч до електрики та перевіряти роботу підсвічування камери. Якщо навіть зі справною лампою світло не запалилося, а мікрохвильова піч працює нормально, доведеться знову з усіма обережностями розібрати корпус і уважно оглянути, а потім і продзвонити тестером з'єднувальні дроти. У деяких моделях світло може не запалюватися через поломку в системі керування освітленням контролера. У разі без допомоги майстра сервіс-центр не обійтися.

Термін служби лампочок

Зазвичай лампи для мікрохвильової печі, незалежно від моделі обладнання, працюють довго, тому що мікрохвильова піч використовується не так інтенсивно, як інше обладнання. Але якщо частота включень зростає та тривалість роботи збільшується, лампи можуть вийти з ладу від перегріву. Крім цього лампа для свч може вийти з ладу через різкі стрибки напруги. Також іноді заміна лампи в мікрохвильовій печі виконується через те, що користувач не звертав увагу на її постійне миготіння через втрату контакту.

ВАЖЛИВО: Якщо ваша техніка зламалася, до нас можна звернутися у разі поломки таких видів побутової техніки:

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1534 s
  158
  database

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані