Чому іскрить сенсорна мікрохвильова піч усередині | Причини несправності та способи усунення - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Чому іскрить сенсорна мікрохвильова піч усередині | Причини несправності та способи усунення - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Чому іскрита сенсорна мікрохвильова піч: причини та способи усунення

500
Чому іскрита сенсорна мікрохвильова піч: причини та способи усунення

Незважаючи на те, що ще багато хто боїться користуватися мікрохвильовими печами, стверджуючи що вони “опромінюють їжу”, більшість господарок вже оцінили переваги та безпеку цих порівняно недорогих побутових приладів та користуються ними не тільки для підігріву та розморожування продуктів, але й для приготування їжі. І, на думку майстрів нашого сервіс-центру, ремонт мікрохвильових печей в Києві одна з найбільш затребуваних послуг. Ми готові швидко та з гарантією відновити працездатність будь-якої мікрохвильової печі, незалежно від моделі, року випуску та виробника обладнання, а також від складності поломки. Але якщо ви живете далеко від міста і до найближчої майстерні необхідно добиратися громадським транспортом із пересадками, можна спробувати відремонтувати самостійно. Ми підготували серію публікацій, в яких будуть розглянуті несправності мікрохвильової печі та їх усунення максимально докладно. Ця стаття буде присвячена ситуаціям коли мікрохвильова піч іскри і тріщить. Нижче ми розглянемо причини цього явища і що можна зробити у таких випадках.

Микроволновка искрит

Що робити, якщо іскрить мікрохвильова піч

Щоб детально розібратися в ситуації та знайти причини, чому іскриться мікрохвильова піч, розглянемо принцип роботи пристрою.

 1. Усередині корпусу мікрохвильової печі знаходиться магнетрон - електровакуумний прилад, що випромінює електромагнітні свч коливання частотою 2,4 гігагерца.
 2. Енергія випромінювання через хвилевід і антену надходить у камеру, де на обертовому піддоні знаходяться продукти, що розігріваються.
 3. Під впливом високочастотних променів, молекули рідини, які завжди входять до складу органічних продуктів, починають вібрувати з частотою поля, що впливає, що призводить до нагрівання їжі.

Щоб енергія розсіювалася в продуктах, а не шукала "слабину" для виходу з екранованої камери, необхідно, щоб пічка завжди включалася із попередньо завантаженою їжею. Крім магнетрона до складу свч печі входять вузли для створення напруги живлення для магнетрона, елементи захисту і сам надійно екранований корпус і непроникні для свч-променів дверцята.

Досить часто всередині камери з різних причин мікрохвильова піч іскрить, а зовні чутний характерний для електричних розрядів тріск.

Несправності мікрохвильової печі

Розглянемо найпоширеніші несправності мікрохвильових печей, при яких усередині камери з'являються іскри і чутний тріск електричних розрядів. Насамперед це:

 • підігрів їжі в металевому посуді або в місткостях із металевим напиленням (ободки, малюнок);
 • прогорання слюдяної пластини, за якою схована антена магнетрона. Це виникає через недостатній або несвоєчасний догляд або неправильну експлуатацію печі;
 • виникнення сколів на емальованому внутрішньому покритті робочої камери;
 • закорочування проводів у мережевому шнурі, або електророзетці;
 • пробою ізоляції всередині корпусу в одному з високовольтних вузлів мікрохвильової печі (чутний звук розряду, але в камері іскор не видно).

Прогорела слюдяная пластина в микроволновке

 

Чому тріщить мікрохвильова піч

Сторонні звуки всередині мікрохвильової печі можуть створюватися різними джерелами: це і неправильна установка тарілки (підносу) на куплер, і торкання посуду об стінки камери, і поява високовольтних розрядів. Якщо перші два вогнища шуму легко усуваються самостійно, то для того, щоб знайти причину іскріння здебільшого без участі майстрів сервіс-центру не обійтися. Якщо мікрохвильова піч усередині іскрить, найчастіше це пов'язано з порушенням ізоляції між елементами печі з різними електричними потенціалами і, відповідно, з пробоєм високої напруги.

Найчастіше іскри в мікрохвильовій печі утворюються після установки в робочу камеру металевого посуду або місткостей з металізованим малюнком. Оскільки метал є чудовим провідником, він поглинає хвилі, не пропускаючи їх до продуктів. Крім цього, частина енергії відбивається та розсіюється по стінках камери, викликаючи електричні розряди. Таке явище, хоч і гарне, але небезпечне для свч-ланцюгів печі.

До частих поломок відноситься прогорання пластини, що закриває антену магнетрона. Це трапляється в основному через недостатній догляд - слюдяна поверхня обростає жировим нальотом і гаром. Якщо вчасно не замінити цю деталь, незабаром доведеться міняти дорогий магнетрон. Тому відразу ж, як виявили, що заіскрила мікрохвильова піч, виконайте заміну пластини самостійно або запросіть спеціаліста. Це робиться в такому порядку:

 • знеструмте мікрохвильову піч, витягнувши вилку шнура з електророзетки;
 • демонтуйте зовнішню захисну панель корпусу та розрядіть конденсатор;
 • зніміть прогорілу слюдяну пластину;
 • ретельно вимийте внутрішні поверхні робочої камери печі;
 • закоротіть анод магнетрона на корпус і витягніть його з місця;
 • огляньте уважно ковпачок, якщо немає слідів підкоряння, встановіть усі деталі на місце. При необхідності міняємо деталі, що вийшли з ладу;
 • встановлюємо нову пластину.

Іноді допомагає зачистка пластини наждачкою або перевертання її на інший бік, але найправильніше – замінити деталь.

Причиною того, що іскрить мікрохвильова піч Lg часто є пошкодження емалевого покриття стінок робочої камери. Ділянку, де виникли сколи, можна визначити за місцем виникнення високовольтних розрядів. Для відновлення покриття потрібно використовувати спеціальну емаль, так як звичайна фарба може переходити в їжу. Такі поломки характерні і для свч-печей інших брендів.

Якщо ви виявили іскри біля електророзетки або в мережевому шнурі – це традиційні для електроустаткування поломки та для усунення достатньо замінити ці деталі.

Коли мікрохвильова піч тріщить, а іскріння всередині камери не спостерігається, винуватцем може стати один з високовольтних вузлів усередині корпусу (високовольтний діод, трансформатор або конденсатор). У деяких випадках може прошивати і сам магнетрон. Запросіть майстра сервіс-центру і він швидко визначить і усуне причину, через яку не працює мікрохвильова піч.

Разрушенная эмаль может быть причиной искр в микроволновке

Через що згоріла мікрохвильова піч

Не всі господині вірять висновку майстра сервіс-центру, що свч-пічка вийшла з ладу з їхньої вини. Якщо не звертати увагу на іскри всередині робочої камери, не очищати внутрішні поверхні та не дотримуватися рекомендацій виробника щодо вибору посуду, то результат буде один і той же – свч-пічка зламається і, щоб відновити її роботу, знадобиться втручання майстрів сервіс-центру.

Чи можна користуватися мікрохвильовою піччю, якщо вона іскрить

Високовольтні розряди всередині робочої камери завжди закінчуються виходом з ладу одного з вузлів свч-пічки. Тому при появі тріску і навіть окремих "прострілів", вимкніть мікрохвильову піч і зверніться до фахівців або спробуйте локалізувати несправність самостійно, але за жодних обставин не користуйтеся побутовим приладом до усунення причини.

ВАЖЛИВО: Якщо ваша техніка зламалася, до нас можна звернутися у разі поломки таких видів побутової техніки:

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1588 s
  158
  database

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані