У мікрохвильовій печі не крутиться тарілка: причини поломки (СВЧ) печі і що робити? СЦ «Ремонт на дому». - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
У мікрохвильовій печі не крутиться тарілка: причини поломки (СВЧ) печі і що робити? СЦ «Ремонт на дому». - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

У мікрохвильовій печі не крутиться тарілка: чому і що робити?

314
У мікрохвильовій печі не крутиться тарілка: чому і що робити?

Ще донедавна багато господинь з побоюванням ставилися до використання на кухні свч печей. Але сьогодні ситуація кардинально змінилася. Багаторічний досвід використання мікрохвильових печей підтвердив їхню безпеку та ефективність. Тому цей маленький кухонний пристрій став незамінним помічником не тільки для розігріву їжі або розморожування продуктів, але і для приготування багатьох страв.

І якщо мікрохвильова піч не включається або після старту розігрів продуктів не відбувається - ремонт мікрохвильової печі стає першорядним завданням, так як обходитися без неї дуже складно, а для деяких сімей і практично неможливо.

Причин, чому мікрохвильова піч перестала гріти, дуже багато і впоратися з більшістю з них зможуть лише спеціалісти сервіс-центру.

Але існують і менш складні несправності, усунути які під силу навіть власникам, які мають деякий досвід в обслуговуванні електрообладнання. У цій невеликій публікації ми розповімо про те, чому не крутиться тарілка в мікрохвильовій печі і що можна зробити в таких випадках самостійно.

Мікрохвильова піч працює, але не обертається тарілка: у чому причина і як її усунути?

Восстановление эмали под вращающейся тарелкой

У більшості сучасних моделей мікрохвильових печей, свч випромінювання, що розігріває їжу, подається в камеру печі з однієї або двох сторін. Для рівномірного розігріву продуктів вони розташовуються на спеціальній тарілці-піддоні, який, обертаючись, повертає до випромінювача енергії продукти всіма сторонами, забезпечуючи правильне та ефективне нагрівання.

Якщо зламалася мікрохвильова піч, не крутиться тарілка, а продукти нагріваються тільки з боку випромінювача – в більшості випадків причину поломки необхідно шукати в механізмі обертання піддону або в ланцюгах подачі живлення на цей вузол.

Причини відсутності обертання піддона

Зазвичай про те, що не крутиться в мікрохвильовій печі тарілка, користувачі дізнаються по поганому прогріву їжі в деяких місцях. При цьому вони завжди будуть розташовуватися в одних і тих самих точках периметра. Якщо придивитися більш уважно, то можна переконатися візуально, що піддон - тарілка в мікрохвильовій печі не крутиться, причини при цьому можуть бути різні: від неуважності користувача, до технічної поломки.

Винуватцями найпростіших, не вимагають професійного втручання фахівців, причин того, що в мікрохвильовій печі не крутиться тарілка вважаються неправильні дії користувача. Найчастіше це:

 • встановлення в камеру свч-пічки надто великого посуду. Вона зачіпає внутрішні стінки мікрохвильової печі, що уповільнює або повністю блокує обертання піддону-тарілки;
 • в місткість, встановлену в камеру мікрохвильової печі, накладено занадто багато продуктів. Вони розсипаються по камері і потрапляють під коліщатка піддона, перешкоджаючи обертанню конструкції;
 • неправильне встановлення тарілки для продуктів.

Ремонт электромотора микроволновки

Якщо не крутиться тарілка в мікрохвильовій печі з цих причин, щоб відновити нормальну роботу, достатньо перечитати посібник користувача і при завантаженні продуктів в камеру виконувати всі рекомендації виробника.

Але не завжди при проблемах, коли в мікрохвильовій печі не крутиться тарілка, причина може бути так легко усунута. Серед найчастіших технічних поломок можна назвати:

механічна поломка або зношування однієї з шестерень редуктора;
ослаблення зчеплення муфти із валом;
порушення контакту або пошкодження внутрішньої проводки мікрохвильової печі.
обрив або замикання обмоток електродвигуна.

Оскільки для зниження ваги та здешевлення конструкції виробники все частіше використовують редуктори з шестернями із зносостійкого пластику, при сильних навантаженнях або через потрапляння всередину механізму пилу або залишків їжі вони швидко руйнуються. І це стає причиною того, що не крутиться тарілка в мікрохвильовій печі, ремонт полягає в заміні шестерні на нову, з аналогічним маркуванням і типорозмірами. Краще за одного і того ж виробника. Якщо знайти потрібну деталь не вдалося – звертайтесь до нас. Наші майстри привезуть потрібну запчастину додому та швидко встановлять її на свч-пічку з тривалою гарантією.

Якщо муфта, що передає обертання з валу двигуна на піддон і захищає двигун від перевантажень, стала причиною того, що в мікрохвильовій печі не крутиться тарілка, ремонт цього вузла виконувати не варто, так як він дасть ефект лише на нетривалий час. Найкраще встановити нову деталь.

Так як мікрохвильова піч встановлюється зазвичай на кухні і її "начинки" постійно піддаються впливу вологи, досить часто причиною, чому не крутиться тарілка в мікрохвильовій печі, стають порушення у внутрішній проводці, що підводить електрику до електродвигуна тарілки-піддона. Відсутність напруги на клемах електродвигуна можна визначити тестером чи мультиметром. Ці ж пристрої можна використовувати для перевірки цілісності проводів.

Замена электромотора микроволновки

Несправності з двигуном та його заміна

Якщо напруга на клеми двигуна надходить, але він не обертається, причина чому в мікрохвильовій печі не крутиться тарілка прихована всередині цього вузла. Зазвичай двигун ремонту не підлягає і відразу встановлюють аналогічну нову деталь.

Щоб переконатися, що несправність перебуває у двигуні, його розбирають. Для цього:

 • на корпусі зняти панель, за якою “захований” електродвигун;
 • демонтувати двигун, розкрутивши кріплення;
 • відкрутити кришку;
 • очистити, використовуючи спирт або спеціальні склади, жир, що накопичився;
 • змастити тертьові частини двигуна після чого зібрати конструкцію назад.

Якщо після очищення електромотор не запрацював – потрібно замінити.

Неправильне встановлення піддона

Багато господинь і не підозрюють, що найчастішою причиною чому тарілка в мікрохвильовій печі не крутиться, є неправильна установка підноса, що обертається. Якщо пази приводу не відповідають виступам на піддоні, що обертається, навіть при нормально обертається валі двигуна, тарілка стоїть на місці. Зазвичай таке трапляється після миття камери свч-печі і для відновлення нормальної роботи достатньо поправити тарілку. Якщо у вас виникли проблеми з роботою домашньої побутової техніки, ви можете звернутися в наш сервісний центр.

ВАЖЛИВО: Якщо ваша техніка зламалася, до нас можна звернутися у разі поломки таких видів побутової техніки:

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1598 s
  158
  database

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані