Не відкриваються дверцята у мікрохвильовій печі | Основні причини несправності НВЧ-печі та способи їх усунення - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Не відкриваються дверцята у мікрохвильовій печі | Основні причини несправності НВЧ-печі та способи їх усунення - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Не відкриваються дверцята в мікрохвильовій печі

561
Не відкриваються дверцята в мікрохвильовій печі

Мікрохвильові печі давно вже стали одним із найбільш затребуваних кухонних побутових приладів. Більшість господарок не уявляють собі ранкових зборів на роботу без швидкого розігріву сніданку в мікрохвильовій печі. СВЧ-пічки відрізняються високою надійністю, невибагливістю і, при належному догляді та правильній експлуатації, тривалим терміном служби.

Але іноді, з різних причин, свч-печі виходять з ладу. У таких випадках ремонт мікрохвильової печі краще довірити професіоналам. Фахівці нашого сервіс-центру оперативно усунуть навіть найскладніші поломки мікрохвильових печей у будь-якому районі столиці та передмістях. При цьому всі роботи виконуються вдома з тривалою гарантією.

Але не завжди є можливість викликати майстра. У разі власникам доводиться справлятися із завданням самостійно. У цій публікації ми розповімо про те, що можна зробити самостійно, якщо двері мікрохвильової печі не відчиняються при натисканні кнопки або при спробі потягнути за рукоятку.

Крепления дверцы микроволновки

Не відкривається мікрохвильова піч

НВЧ промені, що використовуються для розігріву їжі всередині камери мікрохвильової печі, є небезпечними для людини. Для захисту користувачів камера поміщена у спеціальний металевий екран, що надійно затримує промені всередині камери. Крім цього при запуску процесу нагрівання, дверцята мікрохвильової печі блокуються, запобігаючи випадковому відкриттю.

Оскільки блокування здійснюється механічним способом, досить часто виникають поломки, через які дверцята мікрохвильової печі не відкриваються. Нерідко проблема криється в щільному засміченні одного або декількох блокувальних отворів, але іноді виникають і серйозніші поломки.

Причини проблем із дверцятами

Серед несправностей, що призводять до того, що не відчиняються двері мікрохвильової печі, найчастіше зустрічаються наступні:

 • пошкодження рукоятки відкриття дверцят;
 • поломка дверної пружини;
 • руйнування дверної клямки;
 • злам пластикової поверхні дверного гачка;
 • несправність у механізмі кнопки відчинення дверей;

Практично всі деталі механізму відкривання/закривання дверцят виготовляються з міцного пластику, тому при поломці їх необхідно міняти на нові, тому що відновити їх первісні властивості не вдасться.

Але перш, ніж шукати причину, чому мікрохвильова піч не відкривається, потрібно відкрити двері, що заклинили, що іноді буває дуже непросто.

Як розблокувати двері

Якщо не відкривається мікрохвильова піч, перед тим як приступати до розблокування дверей, необхідно знеструмити прилад, витягнувши вилку шнура з електророзетки. Винуватцем того, що мікрохвильова піч не відкривається, можуть стати петлі або клямки системи блокування дверцят. Щоб знайти несправний елемент, достатньо спробувати акуратно, без зайвих зусиль, трохи відкрити дверцята. Така нехитра операція допоможе визначити, де саме сталося заклинювання.

У випадках коли виявилася поломка в петльовому механізмі, необхідно зняти кожух дверцят і, отримавши доступ до кріплень, змінюють деталі, що зносилися. Іноді може знадобитися демонтаж захисного кожуха мікрохвильової печі.

Але найчастіше причиною чому не відкривається мікрохвильова піч виявляються нижні засувки, що зламалися. Щоб відчинити дверцята і приступити до ремонту, також доведеться зняти захисних кожух дверей, викрутивши викруткою кілька саморізів. Пластикові деталі, що зламалися, краще відразу замінити на нові. Але іноді самостійно виготовлені із пластмаси засувки, служать досить довго.

Також досить часто через поломки засувок двері мікрохвильової печі не відкриваються від кнопки. При цьому механізм кнопки є абсолютно справним.

Неисправность креплений дверцы

Зламалися сенсорні кнопки мікрохвильової печі

Крім дверцят камери, одним з "слабких" у плані поломок місць, вважається сенсорна клавіатура. І якщо причина чому не відкривається дверцята мікрохвильової печі визначається легко візуальним оглядом, то для пошуку місця пошкодження і відновлення працездатності клавіатури доведеться трохи "поритися" у нутрощах печі.

Якщо при натисканні на сенсорні кнопки мікрохвильова піч не вмикається або активується не той режим необхідно:

 1. Знеструмити мікрохвильову піч, витягнувши вилку шнура з електророзетки.
 2. Демонтувати кришку корпусу, викрутивши кілька шурупів кріплення.
 3. Вийняти керуючий модуль разом із сенсорною панеллю.
 4. Від'єднайте шлейф панелі від модуля
 5. Відокремити канцелярським ножем від основи верхню частину сенсора.
 6. Уважно оглянути доріжки плати за відсутності розривів, окислень чи інших ушкоджень.
 7. Підозрілі доріжки продзвонюємо за допомогою тестера або мультиметра.
 8. За допомогою струмопровідного клею відновити пошкоджені ділянки доріжок друкованої плати.
 9. Після повного висихання клею тестера перевіряємо наявність контакту між ділянками доріжки.
 10. Збираємо мікрохвильову піч у зворотному порядку і перевіряємо працездатність кнопок.

Незважаючи на відносну простоту операцій, цю роботу краще довірити професіоналам сервіс-центру. Які не тільки швидко відновлять будь-які поломки свч-пічки але й нададуть гарантію як на роботу, так і на деталі, що використовуються.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1803 s
  158
  database

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані