Неприємний запах з кондиціонера у приміщенні | Причини запаху та методи його усунення читай у блозі СЦ «Ремонт на дому» - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Неприємний запах з кондиціонера у приміщенні | Причини запаху та методи його усунення читай у блозі СЦ «Ремонт на дому» - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Як позбутися неприємного запаху з кондиціонера у приміщенні

384
Як позбутися неприємного запаху з кондиціонера у приміщенні

Принцип роботи кондиціонерів пов'язаний із різкими перепадами температур. Її значення в приміщенні та на поверхні випарника суттєво відрізняються. Це призводить до утворення конденсату, а вологе середовище – улюблене місце життя мікроорганізмів. І якщо чистка кондиціонера виконується дуже рідко, усередині внутрішнього модуля утворюються колонії грибкових бактерій, які найчастіше створюють неприємний запах зі спліт системи. У цій невеликій статті ми докладно розповімо про причини виникнення запахів, а також як з ними боротися.

Неприємний запах із кондиціонера

Зазвичай, якщо кондиціонер правильно змонтований і була проведена передсезонна профілактика, в штатному режимі запах від кондиціонера з'являється дуже рідко. Але після тривалого "відпочинку" або при неправильному догляді нерідкі випадки коли смердить кондиціонер. Щоб усунути поганий запах, вдома багато хто використовують ароматизатори та освіжувачі повітря, але це дає лише тимчасовий ефект. Щоб повністю подолати причину виникнення ароматів, найкраще звернутися до сервіс-центру. Профілактика та ремонт кондиціонерів – наша спеціалізація. Ми в найкоротші терміни усунемо неприємний запах у квартирі за розумні гроші, виконавши весь перелік робіт, рекомендованих виробником обладнання.

Причины неприятного запаха из кондиционера

Чому з'являється запах від кондиціонера

Розглянемо найчастіші причини, що призводять до того, що виникає неприємний запах із кондиціонера.

 1. Поява на поверхнях теплообмінника кімнатного блоку грибків та інших бактерій. Це пов'язано з порушенням роботи пристрою та створенням сприятливих умов для розмноження різної мікрофлори. Найчастіше волога не повністю виводиться назовні через несправний дренаж, стаючи живильним середовищем для колоній мікроорганізмів. Тому якщо ви хочете прибрати запах із кондиціонера – перевірте прохідність та правильність установки елементів дренажу.
 2. Забруднення повітряних фільтрів. Спочатку фільтри призначені для очищення холодного повітря, що подається в приміщення. Але в міру забруднення вони самі стають джерелом забруднень, подаючи з повітрям шкідливі для здоров'я речовини, що іноді створюють затхлий запах.
 3. Витік холодоагенту. Якщо в контурі кондиціонера порушилася герметичність, газ, що потрапляє на випарник, може спровокувати “хімічний” запах з агрегату, а вентилятор швидко поширить його по кімнаті. Як холодоагент в сучасних спліт-системах застосовують один з різновидів фреону. Це хлорсодержащий газ і в невеликих концентраціях не становить великої небезпеки для здоров'я, але знаходиться в приміщенні з неприємним запахом мало хто захоче.
 4. Непрямі причини. Розглядаючи варіанти як усунути неприємний запах у кімнаті, необхідно враховувати ще один фактор – під впливом вологи з кондиціонера грибки та пліснява утворюються в інших елементах приміщення: кути, тріщини, ніші, вентканали.

Що робити, якщо з'явився неприємний запах у квартирі

Перш ніж вибрати найбільше спосіб, як прибрати неприємний запах у квартирі, необхідно визначити джерело сморід. Якщо це кондиціонер – запросіть спеціалістів сервіс-центру. Вони зможуть не лише усунути неприємні аромати, а й проведуть технічне обслуговування спліт-системи, перевірять працездатність усіх вузлів, а також усунуть виявлені поломки. Але необхідно враховувати, що запахи, спричинені грибками поза кондиціонером, можуть залишатися навіть після вимкнення спліт-системи. Але якщо сервіс-центр далеко або ви хочете подолати запахи самостійно, нижче ми уявимо правильний алгоритм дій.

Як усунути неприємний запах у квартирі

Перш ніж розпочинати очищення, знеструмте кондиціонер, витягнувши вилку з електророзетки. Пропоновані кроки як прибрати неприємний запах у будинку, можна виконувати як окремо, так і в комплексі.

 1. Чистимо кімнатний модуль спліт-системи. Для цього знімаємо захисну пластикову панель і підсвічуючи ліхтариком, оглядаємо внутрішні поверхні. Використовуючи вологу тканинну серветку та пилосос, очищаємо всі доступні поверхні. Для більшої ефективності рекомендується використати антибактеріальну хімію. Після закінчення очищення увімкніть кондиціонер у режимі вентиляції, щоб уся зайва вода випарувалася.
 2. Очищаємо дренажну трубку. Від'єднайте дренаж від кондиціонера та прочистить його за допомогою дроту. Після цього промийте і, перш ніж приєднати до кондиціонера, повністю висушіть.
 3. Очищення або заміна повітряних фільтрів. Відкрийте передню панель внутрішнього модуля, витягніть та промийте або замініть фільтри (залежно від типу).

Якщо після очищення запах нікуди не подівся – зверніться до сервіс-центру для професійного чищення та комплексної профілактики.

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту пральної машинки, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,0874 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані