Чому з кондиціонера тече вода? | Можливі причини та вирішення неполадок побутового кондиціонера - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Чому з кондиціонера тече вода? | Можливі причини та вирішення неполадок побутового кондиціонера - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Причини чому з кондиціонера тече вода?

452
Причини чому з кондиціонера тече вода?

Багато власників кондиціонерів часто дивуються - чому з кондиціонера тече вода, адже він не підключений до водопроводу і не заправляється водою. Чи варто викликати майстра з ремонту кондиціонера, чи можна вирішити проблему самостійно. У цій невеликій статті ми докладно розглянемо як працює кондиціонер та найпоширеніші причини, чому з нього біжить вода.

Чому з кондиціонера капає вода

За принципом роботи кондиціонери практично не відрізняються від холодильників. Вони також складаються з випарника, що відбирає тепло, конденсатора, призначеного для його віддачі в навколишнє середовище, компресора, що створює необхідний для роботи системи тиск та трубопроводів, якими переміщається холодоагент між вузлами. Але конструктивно ці компоненти виконані інакше і просторово рознесені: випарник перебуває у внутрішньому блоці, а конденсатор, разом із компресором, винесені назовні будівлі та “заховані” у зовнішньому блоці. Між цими модулями прокладається трубопровід, по якому циркулює холодоагент та електричні дроти, для живлення компресорного блоку, управління та забезпечення взаємодії. На відміну від рефрижераторів у спліт системах встановлюються додаткові вентилятори: у внутрішньому блоці – для подачі холодного повітря від випарника до приміщення, у зовнішньому – для більш ефективного теплообміну між конденсатором та навколишнім середовищем. Також суттєво відрізняється і управління приладами.

Розглянемо загалом принцип роботи кондиціонера. Компресор стискає холодоагент, і він рухається через конденсатор фреонопроводом. до випарника. За рахунок зміни у випарнику фази холодагентам на газоподібну, його поверхня стає холодною та вентилятор видмухує прохолодне повітря в приміщення. Нагріваючись, фреон у фазі газу через трубопровід і компресор надходить у конденсатор, де холодоагент, віддавши тепло, знову стає рідким і повторюється знову. Після охолодження повітря до встановленого значення, модуль керування відключає компресор і він робить паузу, поки повітря в будівлі не нагріється знову.

Потек кондиционер

Через що тече рідина з кондиціонера

Температура компонентів внутрішнього модуля спліт-системи істотно нижча, ніж показники повітря приміщення, що охолоджується. Тому на поверхню найхолоднішої деталі випарника осідає конденсат. Він стікає в невелику місткість та через спеціальний дренажний шланг виводиться назовні будівлі. Порушення в системі відведення конденсату – одна з найчастіших причин, чому з кондиціонера капає вода. Щоб почистити кондиціонер вдома та усунути це неприємне явище, достатньо залишити заявку на сайті або зв'язатися з нашим диспетчером. Проблема може виникнути:

 1. У спекотні дні, коли компресор кондиціонера працює з максимальним навантаженням, конденсату утворюється дуже багато і він переповнює місткість внутрішнього блоку. Через це вода з кондиціонера капає у кімнату. Щоб усунути причину, достатньо вилити конденсат, що зібрався з місткості, очистити її і встановити на місце.
 2. Якщо кондиціонер використовується для охолодження приміщення і в зимовий сезон, через особливості конструкції випарник може покриватися льодом, що сприяє появі зайвої рідини і тече вода з кондиціонера. Щоб запобігти течії, передбачають додаткове утеплення або підігрів системи дренажу спеціальними аксесуарами.
 3. Іноді капає вода з кондиціонера через те, що конденсат надходить не в призначену для цього місткість, а повз неї. Потрібно уважно оглянути внутрішній блок та усунути причину. Але в більшості випадків, без виклику спеціаліста сервіс-центру, що виконує ремонт кондиціонерів, не обійтися.
 4. Часто причиною тому, що капає кондиціонер стає неправильне положення дренажного шланга. Оскільки волога стікає назовні "самотеком", при зміні кута нахилу, вона не може "пройти" через трубку і після переповнення лотка для конденсату тече кондиціонер у кімнату. Після установки дренажної трубки у правильне положення робота приладу нормалізується.
 5. Винуватцем чому тече кондиціонер часто стає невеликим злом або отвір у дренажній трубці. У таких випадках вода з'являється не під внутрішнім блоком, а шляхом прокладання дренажу або навіть капає вода із зовнішнього блоку кондиціонера. Іноді причиною може стати ослаблення кріплення роз'ємної трубки відведення вологи до корпусу внутрішнього блоку.

Але причиною появи калюжі під кондиціонером можуть стати технічні поломки.

Из кондиционера капает вода

Зламався кондиціонер – капає вода із внутрішнього блоку

Якщо усунення вищезазначених проблем не дало результату, напевно потік кондиціонер через внутрішній несправності обладнання і в такому випадку потрібно запросити майстра. Найчастішим зовнішнім проявом таких поломок є "обмерзання" внутрішнього блоку незалежно від пори року. Їх причиною може бути:

 • зменшення кількості холодоагенту в контурі;
 • температура в приміщенні виявилася нижчою, ніж встановлена ​​на кондиціонері (несправні тепловий датчик або контролер, що управляє);
 • внутрішній блок змонтований за рівнем.

Капає вода із внутрішнього блоку спліт системи

Але, як зазначають фахівці сервіс-центрів, найчастіше з кондиціонера капає вода через засмічення в дренажній трубці. Конденсат, стікаючи з випарника, "захоплює" по дорозі з собою весь грязьовий наліт, який викликає закорковування зливу. Звичайно, можна спробувати та самостійно промити дренаж, але якісніше це можуть виконати фахівці сервіс-центру. Для цього у них є спеціальні пристрої та обладнання. Крім цього вони дезінфікують обладнання потрібною "хімією", запобігши появі цвілі.

Що робити, якщо тече кондиціонер у кімнату

У випадках, коли з кондиціонера потекла вода в перші дні після монтажу або при першому “спекотному” сезоні, звертайтеся до установників. Напевно, вони припустилися помилки. Якщо агрегат почав капати після “зимових канікул” – зателефонуйте до СЦ та запросіть майстрів для проведення сезонного технічного обслуговування. Якщо лихо трапилося влітку в розпал сезону, перевірте прохідність дренажу та правильність установки режиму охолодження – температура зовні повинна бути не вищою, ніж на 10 градусів. В інших випадках для відновлення працездатності без допомоги майстра сервіс-центру не обійтися.

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту кондиціонера, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1190 s
  68
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані