Сушильна машина чи прально-сушильна машина, що краще? - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Сушильна машина чи прально-сушильна машина, що краще? - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Що краще - пральна машина з сушінням або сушильна машина?

30
Що краще - пральна машина з сушінням або сушильна машина?

Не у всіх господарок є можливість після прання розвісити білизну у дворі та висушити її природним шляхом. У кращому випадку йде мотузка на балконі або сушарка біля радіатора опалення. Але не завжди можна використовувати навіть такі способи – у приміщенні завжди висока вологість, а балкон орієнтований на північ. Навіть у дворі часто не вдається висушити речі через жваву дорогу, що проходить поряд. Тому багато хто, перед покупкою нової прання намагаються взяти модель із сушаркою – процес сушіння відбувається всередині барабана і на виході виходять практично сухі речі.

Але є один мінус - при виході з ладу будь-якого компонента, доведеться звертатися до фахівців сервісцентру, які зможуть виконати, як ремонт пральної машини, так і відновлять роботу сушарки. У цьому невеликому огляді будуть розглянуті переваги прань із сушінням та окремих сушильних машин, а також основні аспекти вибору.

Яку сушарку віддати перевагу: окрему або комбіновану зі пралом

Кожен із варіантів має, як свої позитивні сторони, і мінуси. Навряд чи ви замислитеся про купівлю комбінованої моделі, якщо наявна у вас практично нова пралка нормально працює і "йти на пенсію" не збирається. Також покупка нової сушильної машинки, що окремо стоїть, недоцільно, якщо встановити її нікуди.

Особливості пралень з інтегрованою сушкоюОсобливості пралень з інтегрованою сушкою

Від звичайної СМА машинка з функціоналом сушіння відрізняється вбудованим додатковим вузлом нагріву, що подає по спеціальному каналу гаряче повітря на речі в барабані. Завдяки цьому практично вся волога з білизни витісняється та конденсується на стінках резервуара. Однак у таких моделях розробник основну увагу приділяє якості прання, а сушіння білизни відноситься до додаткового функціоналу, тому набір доступних параметрів невеликий.

У більшості модифікацій початкового рівня можна встановлювати лише тривалість процесу сушіння. У більш просунутих моделях в бак вбудовуються додаткові датчики вологості і температури, що дозволяють контролеру, що управляє, стежити за цими параметрами і припиняти процес сушіння тільки при досягненні обраного значення вологості.

До найбільш "цінних" переваг комбінованих пралень з сушінням користувачі відносять:

 • економію місця у приміщенні. Існують як повнорозмірні, так і вузькі модифікації машин із сушінням. Також можна знайти і вбудовані апарати;
 • раціональне витрачання коштів (комбінований апарат обходиться значно дешевше окремої прання з окремою сушаркою);
 • простоту вибору режимів за потреби висушування білизни.

Багато хто вважає, що прання з вбудованою сушкою менш надійні двох окремих апаратів, але це не зовсім так. Надійність обох версій визначає правильність експлуатації.

До недоліків комбінованих апаратів можна віднести:

 • невелика кількість режимів висушування речей на противагу окремим апаратам;
 • вищі енерговитрати. Окремі сушки відповідають класу A і вище, а ось комбіновані - класу B;
 • різна вага білизни для режиму прання та для наступного сушіння. Це призводить до того, що доводиться або висушувати в повному обсязі речі, або запускати пральну повторно, з неповним барабаном;
 • не рекомендується піддавати сушінню вовняні речі.

Але навіть такий список недоліків не зменшує популярність комбінованих моделей, особливо для тих, хто має можливість висушувати речі природним шляхом.

Чому окремостоящі сушильні машини краще

Виробники пропонують дві конструкції сушильних машин-автоматів: вентиляційні модифікації та конденсаційні апарати. Перші висушують речі за рахунок потоку нагрітого повітря, а конденсаційні збирають вологу у спеціальній ємності. Після закінчення циклу його потрібно виливати вручну. До переваг окремостоящих сушок відносять:

 • підвищена місткість барабана (може вдвічі перевищувати кількість речей, що завантажуються комбінованої машинки);
 • широкий вибір режимів сушіння, у тому числі програми для висушування бавовни та вовни, а також спортивного одягу та речей з делікатних тканин;
 • високий енергозберігаючий клас (A та вище). Дозволяє частково компенсувати більші витрати при купівлі;
 • наявність додаткових речей для сушіння певних речей (кошики та пристрої для взуття та інших речей).

Більшість власників сушок до мінусів відносять хіба що дуже високу ціну та необхідність у додаткових квадратних метрах площі приміщення. Найчастіше стиралку і сушарку розміщують поруч, але модифікації, що вбудовуються, можна встановлювати в колону один над одним.

У яких випадках підійде комбінована, а в яких окремо сушіннясушильна машина

Вивчивши плюси та недоліки обох типів апаратів, а також думки користувачів, які вже давно користуються цими домашніми помічницями. Ми склали рекомендації, в яких випадках підійде той чи інший тип машин. Комбіновані прально-сушильні машини підійдуть для користувачів у яких:

 • невелике житло і встановити два апарати поруч немає можливості;
 • склад сім'ї невеликий та для завантаження окремої сушильної машинки білизни буде недостатньо;
 • немає потреби у частому використанні окремої сушарки. Автоматично висушувати білизну треба лише у деяких випадках;
 • немає часу чи можливості перекладати речі зі прання у сушарку. У комбінованій моделі можна вибрати режим сушіння без додаткового клопоту;
 • сімейний бюджет "не тягне" купівлю окремих апаратів.

Окрема сушильна машина ефективніше справляється з мокрою білизною і має великий вибір функцій. Але купувати її має сенс тільки для великої сім'ї або якщо потреба у великому обсязі прання із сушінням. При цьому нема де розвішувати випрані речі. Також дві машини дозволять заощадити час. Поки один апарат стирає чергову порцію речей, у сушарці просушується попередня закладка. Природно купувати сушарку можна лише у просторе житло. З великою ванною або окремою пральною.

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту пральної машинки, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,0938 s
  67
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані