Як встановити пральну машину на кухні: корисні рекомендації щодо встановлення пральної машини читай у блозі | СЦ «Ремонт на дому». - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Як встановити пральну машину на кухні: корисні рекомендації щодо встановлення пральної машини читай у блозі | СЦ «Ремонт на дому». - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Як правильно встановити пральну машину на кухні

500
Як встановити пральну машину на кухні

Пральна машинка на кухні – це екзотика. Набагато звичніше бачити її у ванній кімнаті. Проте нестандартне планування санвузла вносить свої корективи до планів господарів. Вирішується настільки складне завдання в одну дію, необхідно переглянути функціональність і призначення кухні. З чого почати? Зараз докладно розповімо про найважливіші аспекти.

Необов'язково купувати маленьку пральну машину

Щоб вбудувати пральну машину в кухонний гарнітур, необов'язково купувати нову техніку. Звичайно, вузька та мініатюрна модель спростить монтаж, але можна використати і пральну машинку традиційних розмірів. Якщо не бажаєте витрачатися, просто встановіть пралку під стільницею. Бажано посунути її ближче до миття, щоб спростити процес підключення води.

Стиральная машина на кухне: учимся использовать свободную площадь рационально

Чи варто використовувати дверцята, що маскують? Відповідь питання залежить від ситуації. Наприклад, якщо забарвлення прання гармонійно поєднується з витяжкою або плитою, можна обійтися без фасаду. Щоб повністю не вбудовувати техніку у кухонний гарнітур, деякі обклеюють її спеціальною плівкою.

Альтернативні варіанти розташування пральні на кухні

З метою збереження цілісності інтер'єру кухні можна зверху накрити техніку стільницею, а спереду дверцятами. Це дозволить трансформувати пральну машину на додаткову секцію кухонного гарнітура. Продумайте ретельну термоізоляцію для кожного приладу, щоб уникнути непередбачуваного виходу з експлуатації техніки. Не забувайте, що пральна машина сильно вібрує, тому краще встановити її на невелику платформу.

Ще один варіант – це вбудована пралка у шафу-тумбу. Під техніку відводиться середній відсік гарнітури, під яким розташована додаткова тумбочка. Зверху є відділення. Це дуже зручно, адже у тумбі можна зберігати порошок та інші засоби.

Пральна машина на кухні: аргументи «За» та «Проти»

Щоб дати об'єктивну оцінку доцільності монтажу прання в кухонний гарнітур, потрібно ретельно вивчити всі переваги та недоліки цього рішення. Спочатку ретельно обдумайте рішення, а потім приступайте до роботи. Почнемо з позитивних моментів:

 • зона над пральною машиною – додаткова стільниця на кухні;
 • кріплення та труби повністю приховані;
 • простий та зрозумілий процес монтажу;
 • раціональне використання вільного простору;
 • безпека.

Детально розшифруємо останній пункт. За безпекою не можна встановлювати електричні прилади у ванній кімнаті. Висока вологість – каталізатор форс-мажорних ситуацій. Недоліки також є, але їх менше:

 • проблеми під час завантаження білизни;
 • пошук додаткового місця для зберігання порошку та кондиціонера.

Вбудована пральна машина в кухонному гарнітурі - це швидше незвично, ніж незручно. Тому експеримент цілком виправданий.

Як встановити пральну машину на кухні: покрокова інструкція

Почніть із підготовки інструментів. Для роботи Вам знадобиться:

 • набір викруток;
 • рулетка;
 • рівень;
 • елементи кріплення;
 • фурнітура, стільниця та дверцята;
 • лобзик та інші столярні інструменти;
 • розвідний ключ;
 • плоскогубці;
 • шланг.

Висота пральної машини має відповідати розмірам шафи. Заздалегідь підготуйте водопровідні комунікації та джерело живлення. Підключайте обладнання безпосередньо до розетки. Використання перехідників та подовжувачів небажане. Монтажні операції виконуйте відповідно до простої інструкції:

1. Демонтуйте задню стінку шафи, оскільки пристрій потребує вільної циркуляції повітря.

2. Поставте пральну машину на стійку поверхню, наприклад на підлогу або спеціальну підставку. Цоколь шафи для цього не призначений.

3. Пральна машина повинна стояти рівно, оцініть її положення за допомогою рівня. При необхідності вирівняйте техніку за допомогою спеціальних регульованих ніжок.

4. Забезпечте невеликий зазор між корпусом пральні та стільницею. Інакше буде обмежений доступ до відсіку, в який засипається порошок.

5. Закріпіть дверцята шафи, якщо плануєте їх використовувати, та підключіть пральну машину до джерела живлення.

Пральна машина на кухні встановлена, але це лише половина роботи.

Підключення вбудованої пральної машини

Прикінцевий етап монтажних робіт - підключення прання до системи водопостачання та каналізації. Інструкція з підключення техніки:

1. Використовуючи зливний шланг, увімкнути машинку до системи каналізації через гумовий сифон, який запобігає появі неприємних запахів.

2. Через гнучкий шланг здійснюється підключення до водопроводу. Він входить до базової комплектації техніки. Обов'язково встановіть на трубу спеціальний вентиль, щоб у разі потреби ви змогли перекрити воду, не знеструмивши всю квартиру. Встановіть додатковий фільтр між пральною машинкою та трубою.

3. Перевірте розправку патрубка. Дефекти та перегини – каталізатори протікання. Все має бути якісно з'єднане. Для подовження шланга використовуйте спеціальні хомути.

Підключайте пральну машинку до мережі лише від розподільного щитка, використовуючи заземлюючий провід.

Корисні рекомендації щодо встановлення пральної машини на кухні під стільницею

Професійні сантехніки рекомендують дотримуватись кількох простих правил. Вони суттєво спростять монтаж та підключення вбудованої пральної машини на кухні:

 • нагрівальний ТЕН пральної машини чутливий до якості води. Щоб уникнути передчасного виходу з ладу що комплектує, використовуйте фільтри;
 • шланг, що входить до комплектації техніки, орієнтований на конкретну потужність насоса. Самостійне нарощування потужності спровокує поломку обладнання;
 • встановіть пральну машину неподалік раковини, щоб спростити процес підключення до системи водопостачання та каналізації;
 • якщо плануєте зберігати порошок і кондиціонер на кухні, тоді купіть кухонну шафу приблизно на 25 см ширше за пральню;
 • залиште невеликі зазори з усіх боків, адже під час прання пристрій вібрує і хитається.

Ретельно продумайте, де і як встановити пральну машину, оскільки з подальшим перенесенням в інше місце можуть виникнути проблеми.

Якщо вам потрібен ремонт пральної машини з виїздом майстра додому, ви можете замовити послуги у нас на сайті. Вартість можна уточнити, перейшовши за посиланням. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1495 s
  158
  database

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані