Ремонт пральних машин Як уберегти пральну машинку при відключеннях електрики у Києві | СЦ "Вдома" - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Ремонт пральних машин Як уберегти пральну машинку при відключеннях електрики у Києві | СЦ "Вдома" - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Як зберегти пральну машинку при відключеннях електрики

9
Як зберегти пральну машинку при відключеннях електрики

Судити про перепади параметрів електроенергії без спеціальних приладів дуже складно. Цикл прання може тривати більше двох годин і користувачі рідко чекають на закінчення процесу біля машинки. Тому швидко вимкнути апарат не виходить. Це нерідко спричиняє пошкодження складних компонентів обладнання, і ремонт пральної машини в таких випадках неминучий.

Як захистити пральну машинку від проблем з електрикою

При зникненні електрики машина припиняє прання і, як правило, після появи електрики, потрібно буде повторно запустити програму. Багато моделях є функція запам'ятовування позиції виконуваного процесу (наприклад, вольт контроль в Самсунгах). У таких машинках, після подачі електрики, вони продовжують прання з місця зупинки. Однак при тривалих перервах в електропостачанні доводиться вручну зливати воду, відкривати люк та рятувати речі, виймаючи їх із барабана.

Але якщо в електромережі нерідко трапляються перепади напруги або частоти, а також з лінії до будинку проникають потужні імпульсні перешкоди, так легко відбутися не вдасться. У цій публікації будуть розглянуті найчастіші небезпеки, пов'язані з електромережею, які можуть спричинити поломку машинки, а також способи захисту від цих небезпечних зовнішніх факторів.

У чому небезпека нестабільної електромережі

До найбільш небезпечних факторів, які можуть призвести до пошкодження вузлів пральних машин, належать:

 • різкі стрибки напруги;
 • відхилення робочої частоти змінного струму;
 • потужні імпульсні перешкоди;
 • стабільно висока чи низька напруга.

Про захист від деяких зовнішніх впливів вже подбали виробники, але не завжди цих можливостей достатньо для повної локалізації реальних нестабільностей електромережі. Розглянемо ці параметри докладніше.

 1. Найбільш небезпечними вважаються різкі перепади величини напруги, що надходить із електромагістралі. При стрибкоподібних змінах цього параметра електродвигун прання працює ривками. При цьому зростає навантаження на приводний ремінь і підшипниковий вузол, а також на решту електричних компонентів машинки, знижуючи їх ресурс. Також несподівані стрибки часто ушкоджують радіоелементи контролера, що управляє, включаючи процесорний чіп, що призводить до дорогого ремонту. Якщо перепади напруги не виходять за межі максимальної та мінімальної величини, автоматика прання не зупиняє прання, але подальша робота в такому режимі часто призводить до різних поломок. Вбудований стабілізатор захищає лише керуючий контролер, решті вузлів доводиться працювати в екстремальному режимі.
 2. Усі вузли побутової техніки розраховані працювати при стабільної частоти 50 Гц. Навіть незначна зміна призводить до втрати потужності електродвигуном або помпою. Вони починають повільніше обертатися та нагріватися. При тривалій роботі у такому режимі можуть вийти з ладу. Крім цього непередбачені процеси відбуваються на платі управляючого контролера. У деяких модифікаціях система самодіагностики примусово припиняють роботу прання, захищаючи її від пошкоджень. Якщо такий захист відсутній, без спеціальних приладів визначити невідповідність частоти нормі неможливо, і машинка може вийти з ладу.
 3. Причиною виникнення імпульсних перешкод найчастіше стають різні несправні прилади, включені в ту саму фазу лінії електропередач. Це можуть бути електродвигуни або ненадійні контакти в ланцюгах потужних споживачів електрики. Часто джерелом перешкод може стати зношений щітково-колекторний механізм електромотора або поганий контакт будь-якого механізму релейного або термостата холодильника. З більшістю перешкод успішно справляється штатний фільтр, який встановлюють виробники. Але якщо перешкоди дуже потужні (наприклад від поганого контакту на високовольтній ЛЕП, що проходить поруч) він їх пропускає всередину пралки. Це призводить як мінімум до збоїв керуючого контролера, а також до неправильної роботи інших електронних компонентів машинки.
 4. Через так званий перекос фаз напруга у споживачів, підключених до різних фаз, може бути або надмірно високим, або зниженим. Обидва варіанти вважаються небезпечними всім типів побутової техніки. Для кожної конкретної моделі прання, залежно від схеми та встановлених компонентів, виробники встановлюють допустимі межі напруги коливань. І якщо його величина виходить за ці межі, система самодіагностики перериває прання та машинка вимикається. Через високу напругу компоненти прання можуть вигоріти або пробити на корпус (кожен радіоелемент може зберігати свою працездатність лише у певному діапазоні напруги). При зниженій напрузі втрачається потужність електродвигуна та нагрівального елемента. Щоб забезпечити звичайні функції, їм доводиться працювати довше, що може спричинити перегрівання поломки.

Навіть якщо автоматика пральної машинки не відключила її від електромережі, експлуатувати її в такому режимі не рекомендується. Знеструмте апарат і дочекайтеся коли параметри мережі увійдуть у норму.

Как уберечь стиральную машинку при отключениях электричества

Що робити, якщо параметри електромережі не в нормі

Вплинути на стабільність мережі користувачі здебільшого не можуть. Тому при виявленні проблем потрібно звертатися до енергопостачальної організації. Щоб захистити свою пральну машину від пошкодження, можна виконати таке:

 1. Якщо стрибки напруги спостерігаються регулярно, єдиним прийнятним способом є покупка та встановлення стабілізатора напруги. При цьому його потужність має перевищувати загальну потужність усіх приєднаних до нього приладів.
 2. Вплинути на плаваючу частоту електромережі самостійно не вдасться. Підтримка стабільної частоти завдання енергетиків. Таке відбувається якщо потужність споживаної електроенергії перевищує кількість вироблюваної.
 3. Якщо імпульсні перешкоди проникають на компоненти пральної машинки, можна придбати додатковий фільтр перешкод. При цьому потрібно враховувати, що пропонований магазинами мережевий фільтр китайського виробництва є звичайним подовжувачем і ніякої додаткової фільтрації він не забезпечує. Правильний захист від імпульсних перешкод коштує набагато дорожче та знайти його складніше.
 4. Якщо напруга в мережі постійно низька або висока, можна встановити стабілізатор напруги тільки на частину приладів, або на весь будинок. Головне правильно розрахувати потужність, а при покупці звернути увагу до меж регулювання.

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці та захисті вашої побутової техніки від нестабільної електрики, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення.Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,0999 s
  67
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані