Як замінити підшипник на пральній машині? | Читай докладну інструкцію та поради майстрів у блозі СЦ «Ремонт На Дому» - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Як замінити підшипник на пральній машині? | Читай докладну інструкцію та поради майстрів у блозі СЦ «Ремонт На Дому» - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Як замінити підшипник на пральній машині?

345
Як замінити підшипник на пральній машині?

Рідко коли про те, що необхідна заміна підшипників на пральній машині, користувачі дізнаються про сервіс код системи самодіагностики. Повідомлення з такою помилкою видаються вже тоді, коли процес руйнування вийшов на фінішну пряму і барабан почне "вгризатися" в бак. Тому потрібно прислухатися до звуків, що видаються пральною під час прання і при найменшій зміні або при появі підозрілих стуків відразу ж звертатися в сервіс-центр, що виконує ремонт пральних машин, це не проблема, але якщо ваша пралка знаходиться далеко від цивілізації і до найближчої майстерні необхідно ще довго добиратися, можна спробувати замінити підшипник для пральної машини самостійно. При цьому потрібно враховувати, що це одне з найскладніших завдань, з яким не завжди справляються навіть гаражні майстри. У цій невеликій статті ми опишемо як поміняти підшипник на пральній машині Samsung, Арістон та на моделях інших брендів.

Замена подшипника в стиральной машине

Як поміняти підшипник на пральній машині

Винуватцем того, що гуде пральна машина не завжди є підшипниками. Це може бути знос, що зносився, або підшипники електродвигуна. Щоб переконатися в несправності підшипникового вузла, потрібно відкрити завантажувальні дверцята та посунути барабан у різні боки. У випадках, коли відчувається значний люфт – це перший сигнал про те, що необхідна заміна підшипника на пральній машині, ціна такого ремонту іноді сягає третини вартості нової пральні, тому як зробити таку ситуацію власнику належить вирішувати самому. Якщо ви впевнені у своїх силах і вирішили спробувати виконати заміну підшипників барабана самостійно, підготуйте інструмент, фотокамеру для фіксації правильного розташування деталей, а також перенесіть пральну машинку в просторе приміщення, адже необхідно забезпечити доступ до машини з усіх боків. Розглянемо поетапно, як виконується заміна підшипника на пральній машині.

Розбирання пральної машини

Перед тим як замінити підшипник на пральній машині, необхідно знеструмити агрегат, витягнувши вилку шнура з електророзетки, від'єднати шланги від інженерних мереж (водопровід та каналізація), а також придбати нові підшипники, мастило та герметик для склеювання бака. Тепер приступаємо до розбирання:

 1. Демонтуємо кришку (верхню панель корпусу прання). Для цього відкручуємо два саморізи на задній стінці, зрушуємо її назад, підіймати і відставляємо убік.
 2. Виймаємо контейнер-кювету для миючих засобів. Для "розщеплення" пластикового замка необхідно натиснути на клямку в центрі лотка. У деяких моделях ця операція виконується ще простіше - досить акуратно потягнути порошкоприймач, натиснувши його вниз. Почистіть і промийте поверхні контейнера і залиште його сохнути до складання пральні.
 3. Знімаємо верхню частину лицьової стінки – панель із елементами управління. Для цього відкручуємо болти кріплення і, не знімаючи дроти, відводимо її в бік або відштовхуємо рознімання, попередньо знявши правильну конфігурацію, і прибираємо панель убік.
 4. Демонтуємо нижню декоративну планку (у моделях, де вона передбачена). За допомогою плоскої викрутки звільняємо фіксатори та прибираємо панель.
 5. Відокремлюємо манжету від великої лицьової панелі прання. Для цього візуально знаходимо хомут, підтягуємо викруткою пружину і виймаємо кріпильний елемент назовні, а гумову манжету заправляємо в барабан.
 6. Викрутивши шурупи у верхній і нижній частинах, знімаємо передню стінку прання і прибираємо до інших демонтованих елементів машини.
 7. Від'єднуємо від бака всі патрубки та датчики, попередньо зафіксувавши на фото їхнє початкове положення.
 8. Від'єднуємо дроти від нагрівального елемента. Якщо він розташований позаду прання – демонтуйте задню стінку.
 9. Акуратно відкручуємо противаги. Отримавши доступ до датчика рівня, знімаємо його.
 10. Демонтуємо амортизатори. Для цього потрібно буде відгвинтити гвинти і вибиваємо їх з посадкового місця підходящою по довжині та діаметру насадкою.
 11. Звільнивши бак із пружин, витягуємо його назовні.
 12. Знявши приводний ремінь, демонтуємо електродвигун і частини амортизаторів у відповідь.
 13. Визначаємо тип бака (розбірний чи нерозбірний). Половинки в розбірних версіях з'єднані між собою болтами або клямками, а нерозбірні є цільними і виробник не передбачає їхнього ремонту. Тільки заміну бака та барабана разом. Деякі майстри практикують розпилювання бака по периметру звичайною ножівкою по металу, з попереднім пристроєм кріплень (свердлюються отвори під болтові з'єднання).
 14. Розполовиньмо бак і передню частину, очистивши від сміття, відкладаємо убік до збирання.
 15. Відкрутивши кріплення, демонтуємо шків із осі барабана. Болт кріплення вкручуємо на своє місце.
 16. За допомогою молотка та дерев'яних насадок вибиваємо вал та виймаємо барабан.
 17. Візуально огляньте вал. Якщо сліди зносу або пошкодження при демонтажі - замініть вал з хрестовиною. Також переконайтеся, що на втулці немає ознак вироблення чи пошкодження. Від її стану залежить герметичність сальника і, зрештою, термін служби нових підшипників.

Після завершення розбирання виконується заміна підшипників у пральній машині. Але спочатку переконайтеся, що придбані деталі підійдуть для установки.

Подшипник барабана стиральной машины

Підшипники для пральних машин: види

Перед тим як поміняти підшипник барабана в машинах з фронтальним завантаженням, доведеться розібрати майже всю стиралку. Тому, щоб робота не затягувалася, важливо правильно вибрати підшипники (марку та типорозмір). Для цього візьміть з собою в магазин паспорт на стиралку, заздалегідь рахувавши і записавши всі написи на самій машинці, тому що іноді виробники друкують посібник користувача для декількох моделей. При цьому комплектація і тип деталей, що застосовуються, може відрізнятися. Якщо ви вже розібрали пральну машину, можна взяти з собою для зразка старі підшипники. При виборі, віддайте перевагу дорожчим оригінальним виробам. Адже від цього залежить термін подальшої служби прання.

Як зняти підшипник із пральної машини: інструкція

Заміна підшипника в пральній машині Samsung, так само як і в пральних машинках інших виробників, починається зі зняття сальника, що захищає підшипниковий вузол від проникнення води з бака. Для цього плоскою викруткою його підчіплюють та витягають назовні. Далі за допомогою молотка та штиря рівномірно вибиваємо підшипник, встановлюючи вибивання по черзі до кожної сторони деталі. У цьому “маленький” підшипник вибивають зсередини бака, а “великий” – зовні. Після вилучення старих деталей уважно огляньте посадкові місця щодо відсутності пошкоджень. Ретельно очистіть їх, підготувавши місце для нових підшипників.

Як замінити підшипник

Зазвичай посадочні місця ретельно змащують і по черзі вставляють нові підшипники: спочатку менший, а потім великий, несильно постукуючи по них під час встановлення молотком через той же штир, що й використовували при демонтажі. Після монтажу обох підшипників посадкове місце заповнюється спеціальним мастилом для прань або літолом і встановлюють новий сальник.

Останній етап – складання машинки. Її виконують у зворотній послідовності, використовуючи при цьому фотографії та записи, залишені під час розбирання.

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту пральної машинки, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1527 s
  158
  database

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані