Як почистити барабан пральної машини від накипу? Причина та як усунути проблему забруднення з пральної машини - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Як почистити барабан пральної машини від накипу? Причина та як усунути проблему забруднення з пральної машини - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Як почистити барабан пральної машини від накипу?

3829
Як почистити барабан пральної машини від накипу?

Під час тривалої експлуатації прання відбувається забруднення апаратних комплектуючих. На поверхні осідають частинки бруду, утворюється накип. Якщо своєчасно не провести очищення машини, то виникнуть технічні несправності в роботі техніки, помітно зменшиться якість прання. Як очистити пральну машину від бруду? Почати треба з барабана. З часом усередині з'являється цвіль, з нього також починає виходити неприємний запах. Почистити барабан можна самостійно, не викликаючи майстра з ремонту пральної машини.

Зараз докладно розглянемо причини забруднення техніки, розкажемо чим і як чистити пральну машину.

чистка барабана стиральной машины

Причини забруднення пральної машини

Низька якість води, потрапляння сторонніх предметів, брудна білизна – це основні джерела проблеми. Ігнорування важливості своєчасного обслуговування призводить до появи накипу, який має найбільш руйнівний вплив на комплектуючі машини. Наліт з'являється на стінках барабана, електронагрівачі та інших деталях.

Якість води залишає бажати кращого. У її складі багато металевих солей, які підвищують рівень жорсткості. Все це призводить до появи накипу. Багато користувачів чули, що цю проблему можна вирішити за допомогою пом'якшувачів, наприклад, Калгона або Алфагону. Проте майстер пральних машин у Києві не рекомендує цього робити, оскільки є більш дієва альтернатива – проточні фільтри, що проводять вхідне очищення.

Всередину пральні з білизною потрапляють різні види бруду, включаючи пісок, нитки, ворс, сторонні предмети. Наліт жиру також має властивість осідати на стінках барабана, сприяючи створенню сприятливого середовища для подальшого розмноження шкідливих бактерій. З метою запобігання появі грибка і цвілі потрібно:

 • діставати всі предмети з кишень одягу: дрібниця, шпильки, ключі, брелоки;
 • очищати білизну від великих шматків бруду ще до закладки в стиралку;
 • використовувати спеціальні мішки, які перешкоджають попаданню ниток та ворсу.

На жаль, ніхто цих рекомендацій не дотримується. Тому користувачі усвідомлюють масштаб проблеми лише на етапі усунення негативних наслідків забруднення.

Чим почистити барабан пральної машини

Хороша новина у тому, що проблему можна вирішити самостійно, не викликаючи майстрів. Щоб почистити барабан пральної машини, можна зовсім не купувати спеціалізовану хімію, зробивши вибір на користь підручних засобів:

 • харчова сода;
 • лимонка;
 • оцтова кислота;
 • хлорний відбілювач.

Тепер докладно пройдемося по кожному засобу.

Лимонна кислота

как почистить барабан стиральной машины

Мабуть, найпопулярніший спосіб очищення барабана прання. За допомогою лимонки можна також чистити сантехніку. Цей засіб здатний розчинити накип, прибрати з комплектуючих наліт жиру, цвіль. Потрібно просто додати близько 200 г лимонної кислоти в барабан, а потім запустити цикл прання без речей. Переваги цього способу:

 • відсутність фінансових витрат;
 • лимонка не має негативного впливу на деталі машинки;
 • економія часу – весь процес відбувається автоматично.

Недолік лише один – лимонна кислота буде неефективною, якщо власник прання не проводив чищення протягом тривалого часу. Вона просто не розщепить товстий шар накипу. Можливо, доведеться повторити процес кілька разів поспіль або спробувати додати інший засіб.

Білизна

Вона також використовується для очищення техніки. Потрібно просто додати перед пранням близько 250 г речовини. Основні переваги цього способу:

 • економічність;
 • нічого вручну відмивати не доведеться;
 • максимальний рівень ефективності.

Чищення пральної машини LG або іншого бренду білизною дуже небезпечне - це головний недолік. Хлорні відбілювачі при контакті з манжетою або іншими гумовими деталями їх роз'їдають. Тому будьте обережні з дозуванням. Обслуговування білизною можливе лише 1 раз на рік.

Харчова сода

Цей засіб має вузький спектр дії. Воно спрямоване винятково на очищення стінок барабана. Харчова сода не впорається із забрудненням бака або накипом, який огорнув ТЕН. Щодо дозування, то потрібно додати 150 г соди. Переваги:

 • харчова сода не зашкодить деталі машини;
 • засіб коштує досить дешево;
 • високий рівень очищення стін барабана.

Нестача – проведення очищення вручну. Стінки доведеться відтирати губкою. Вся процедура займає досить багато часу, адже спочатку потрібно почекати, доки сода вступить у реакцію з нальотом або цвіллю.

Оцтова кислота

чистка барабана стиральной машины

Ще один ефективний засіб для чищення барабана пральної машини та інших комплектуючих. Зробіть розчин, змішавши 50 мл оцту зі 150 мл води. Чисту есенцію використати заборонено. Переваги:

 • високий рівень ефективності;
 • очищення проводиться автоматично;
 • мінімум фінансових витрат.

Звичайно, деякі власники все одно вирішують використати професійну хімію, але наскільки цей вибір є виправданим?

Професійні порошки та гелі

Їх досить багато, тому все розглядати не будемо, сконцентруємося на найефективніших. Наш майстер з ремонту пральних машин у Києві з позитивного боку від аналогів виділяється Frisch Activ. Він підійде для регулярного очищення деталей. Його можна використати хоч на щотижневій основі. Основні переваги:

 • ефективне очищення барабана та комплектуючих від усіх типів забруднень;
 • не надає негативного на інші деталі;
 • після закінчення очищення залишається приємний запах;
 • економні витрати.

Головний недолік - вартість засобу для чищення. За ємність 250 мл доведеться заплатити близько 10-15 $. Такої пляшечки вистачить десь на 10 процедур чищення.

Як промити барабан пральної машини: покрокова інструкція

Припустимо, що вибрано правильно, але тепер потрібно зрозуміти, як його застосувати. Склали інструкцію щодо використання кожного з них.

Лимонна кислота

Лимонна кислота, оцтова есенція, хлорні відбілювачі – всі ці речовини та розчини потрібно засипати в барабан прання. Запустіть цикл прання тривалістю понад 60 хвилин. Оптимальна температура – від 60 градусів.

По завершенні програми прання, активуйте режим подвійного полоскання, щоб видалити залишки засобу для чищення з барабана і бака. Коли все зробите, накип, наліт, цвіль зникнуть.

Харчовою содою

Чимало користувачів задаються питанням, як почистити пральну машину харчовою содою? Процес справді відрізняється:

1. Насипте трохи соди на мікрофібри або губку, а потім почніть чистити стінки барабана вручну.

2. Продовжуйте доти, поки не буде помітно, що наліт поступово відходить від поверхні.

3. Зробіть приблизно півгодинну паузу, щоб харчова сода вступила в реакцію з накипом або іншим забрудненням.

4. Знову інтенсивно натирайте стінки барабана мікрофіброю із содою до повного очищення.

5. Протріть вологою ганчіркою внутрішні елементи прання, а потім зачекайте, поки вони висохнуть.

Намагайтеся не використовувати ганчірки з матеріалів із дуже жорсткою структурою.

Frisch Activ

Інструкція із застосування професійної хімії:

1. Наповніть ковпачок наполовину, і залийте речовину у відсік для засобів для чищення.

2. Стільки ж Frisch Activ потрібно додати в барабан прання.

3. Запустіть процес прання із високою температурою (без речей).

4. Через 10-15 хвилин увімкніть паузу, щоб наліт відмок.

5. Продовжіть прання, а після закінчення програми увімкніть подвійне полоскання.

Сучасні машини, представлені в середньому та преміальному ціновому сегменті, підтримують опцію автоматичного очищення барабана. Наприклад, компанія Samsung назвала цю функцію "очищення барабана Eco". Однак є одне "але". Цей режим не дозволяє очистити від накипу ТЕН, барабан та його стінки. Програма спрямована на видалення нальоту жиру та цвілі. Можна комбінувати кілька методів обслуговування.

Як почистити пральну машину - обслуговування інших деталей

Стіни барабан – відмінний індикатор рівня забрудненості прання. Якщо тут з'явився бруд, він точно є практично на всіх комплектуючих. Регулярне обслуговування передбачає очищення:

 • фільтра зливальної системи;
 • гумового ущільнювача;
 • внутрішньої частини бака;
 • тена;
 • шківа.

Не затягуйте з обслуговуванням, адже ремонт пральної машини коштує набагато дорожче.

Фільтр системи зливу

Цю комплектуючу потрібно чистити регулярно, бажано після кожного прання. Аналогічні поради ви знайдете в інструкції з експлуатації машини. Саме в цій комплектуючій накопичуються тверді частинки, які не йдуть у каналізацію разом із брудною водою. Засор деталі призводить до проблем зі зливом і забором води, з'являються протікання.

Гумовий ущільнювач

Щоб зберегти цілісність та еластичність гумового ущільнювача, протирайте його після кожного користування технікою. Зайва вологість - зручне середовище для розмноження цвілі, грибка, різних мікробів. Всі ці забруднення з часом виникають у виїмці манжети. Додайте есенцію мідного купоросу на мікрофібру, а потім протріть ганчіркою уражені місця. Додати речовину можна також у вилучення гумки на пару годин. Після цього промийте ущільнювач водою і протріть насухо.

ТЕН, шків, бак

Для якісного очищення цих деталей від накипу, потрібно розібрати пральну машину. Періодично можна використовувати професійну хімію, але вона здатна дати 100% результат. Якщо своєчасно не видалити наліт, то ТЕН, шків, бак перестануть виконувати покладені на них функції, тому їх доведеться змінювати. А ціни на ремонт пральних машин у Києві не йдуть у жодне порівняння з вартістю коштів для регулярного обслуговування.

 

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту пральної машинки, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,0953 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані