Як розібрати пральну машину з вертикальним завантаженням своїми руками | Блог СЦ «Ремонт На Дому» - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Як розібрати пральну машину з вертикальним завантаженням своїми руками | Блог СЦ «Ремонт На Дому» - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Як розібрати пральну машину з вертикальним завантаженням своїми руками

426
Як розібрати пральну машину з вертикальним завантаженням своїми руками

З метою безпеки та естетичних міркувань, всі важливі вузли прання заховані за стінки корпусу. Тому, якщо доводиться робити ремонт пральної машини, першим кроком завжди є її розбирання. При цьому ступінь розбирання залежить від вузла, що вийшов з ладу. Так для заміни мережевого фільтра достатньо зняти верхню панель, а для ремонту вузла підшипникового барабана доведеться розібрати пральну машинку повністю. Ми пропонуємо ознайомитися з поетапним посібником, як розібрати машинку автомат.

Покрокова інструкція з розбирання пральної машини

За конструкцією, однотипні за завантаженням прання різних виробників, мало чим відрізняються. Звичайно, деякі особливості є в кожній моделі, і не розташування однакових за призначенням деталей аналогічне. Але у всіх цих відмінностях можна розібратися в процесі виконання розбирання, оскільки загальний алгоритм дій залишається колишнім

Що потрібно зробити перед тим як розібрати пральну машинку

Дуже часто в процесі розбирання обладнання виникають ситуації, коли неможливо від'єднати якийсь хомут або викрутити шуруп через відсутність потрібного інструменту. Тому перед тим, як розібрати пральну машину переконайтеся, що поруч із місцем робіт знаходяться викрутки (пряма та хрестоподібна), плоскогубці та кусачки, молоток та набір гайкових ключів різних типорозмірів.

Как разобрать стиральную машину своими руками

З чого почати розбирання пральної машини

Один із відповідальних етапів – підготовка прання до розбирання. Витягніть шнур живлення з розетки, від'єднайте зливний та наливний шланги від комунікацій. Злийте залишки води із бака. Тепер можна розташувати машинку в зручному для доступу з усіх боків місці і розпочати розбирання.

Порядок розбирання машин із фронтальним завантаженням

Вважається, що розібрати пральну машину з фронтальним завантаженням набагато складніше, ніж аналогічну за функціоналом вертикальну модель. Отже, починаємо:

Знімаємо верхню кришку корпусу

Незалежно від того, чи будете ви повністю розбирати пральну машинку або обмежитеся однією-двома стінками, розбирання доведеться починати з верхньої панелі, яку іноді називають кришкою. За допомогою викрутки з хрестоподібною головкою викрутіть на задній стінці шурупи, за допомогою яких кріпитися ця панель. Трохи посунувши у напрямку задньої частини, зніміть її та залиште убік.

Виймаємо лоток-кювету для завантаження миючих засобів

Щоб вилучити дозатор, достатньо розблокувати фіксатор, натиснувши на нього посеред кювети. Після цього потрібно без додаткових зусиль потягти весь відсік на себе.

Відгвинчуємо керуючу панель

Для того, щоб зняти панель, достатньо відкрутити пару гвинтів у верхній частині та (у деяких моделях) біля дозатора. Після цього акуратно перекласти її на верх прання або підвісити на спеціальний гачок на бічну стінку.

Від'єднуємо роз'єми з електропроводами

У деяких модифікаціях, щоб продовжити розбір пральної машини, доведеться від'єднати роз'єми з панелі керування та повністю її демонтувати.

Снимаем нижнюю декоративную панель

Знімаємо нижню декоративну панель

У деяких моделях кришка дренажного фільтра ховається під сервісну панель. При розбиранні пральні її необхідно зняти, відклавши засувки або відкрутивши гвинти-саморізи.

Звільняємо від кріплень ущільнюючу манжету

Для цього використовуючи викрутку або плоскогубці (залежно від конструкції кріплення, що використовується) розтиснути хомут, що утримує манжету, і витягнути його. Після цього потрібно сховати ущільнювач усередину барабана.

Знімаємо основну передню стінку

Відкручуємо шурупи, що утримують лицьову панель і, відключивши роз'єм замку фронтального люка, відокремлюємо панель від прання і прибираємо її вбік.

Від'єднуємо шланги від бака.

Починаємо від'єднувати від бака навісні елементи. Першим знімаємо наливний шланг, а потім трубку простату, попередньо розтиснувши хомути, що фіксують.

Відокремлюємо гумову манжету від бака

Розтиснувши хомут, відокремлюємо ущільнювач-манжету від барабана і знімаємо її, відставляючи убік, щоб вона не заважала розібрати машину.

Снимаем тыловую панель стиральной машины

Акуратно знімаємо тилову панель

Відкручує гвинти кріплення задньої панелі, знімаємо її та прибираємо убік.

Знімаємо протилежні блоки

Противаги можуть розташовуватися як у передній, так і в задній частині пралень. Вони зазвичай закріплені на довгих болтах, які необхідно скрутити та зняти антивібраційні вантажі.

Виймаємо з бака нагрівальний елемент

Залежно від виробника обладнання, ТЕН може бути розташований як ззаду, так і спереду прання в нижній частині бака. Щоб витягнути його назовні, насамперед від'єднуємо дроти, що приходять. Після цього скручуємо гайку кріплення, розташовану між контактами. Після цього необхідно натиснути на неї та проштовхнути всередину бака. Іноді доводиться "допомагати" молотком. Після цього нагрівальний елемент легко виходить назовні.

Виймаємо бак із корпусу прання

Перш ніж витягнути бак, знімаємо приводний ремінь та демонтуємо електродвигун. Після цього достатньо звільнити пружини та скрутити амортизатори і бак готовий до вилучення.

Розбираємо сам бак

Зазвичай розбирання пральних машин закінчується розбиранням бака і "вибиванням" з нього барабана. Для початку скручуємо та знімаємо шків. Тепер перед тим, як розібрати барабан пральної машини, потрібно "розполовинити" бак. У розбірних конструкціях це зробити нескладно. Досить розтиснути кріплення по периметру бака і після цього вибити барабан з підшипникового вузла. У більшості моделей використовується нерозбірний пластиковий бак. Виробники рекомендують міняти його, разом з барабаном. Але є низка способів обійти їх. При цьому бак розпилюється навпіл, але попередньо облаштовуються нові кріплення за допомогою болтових з'єднань.

Разборка стиральной машины с вертикальной загрузкой

Розбирання пральної машини з вертикальним завантаженням

Перед тим, як розібрати пральну машину з вертикальним (верхнім) завантаженням, необхідно знеструмити агрегат і від'єднати його від комунікацій. Після цього злийте залишки води із бака.

 • Відкрутіть панель керування та відкладіть її убік;
 • Викрутіть гвинти кріплення кришки і зніміть її;
 • Зніміть заливний клапан, попередньо розтиснувши на ньому
 • хомути шлангів;
 • Знімайте бічні стінки корпусу прання;
 • Зніміть лицьову панель;
 • Демонтуйте приводний ремінь зі шківа;
 • Вимкніть дроти від нагрівального елемента та витягніть його з бака;
 • Від'єднайте проводку та зніміть електродвигун;
 • Розіжміть хомути та вийміть дренажний насос;

ВАЖЛИВО: У більшості моделей бак не витягується зі прання та підшипники змінюються без демонтажу та розбирання бака та барабана.

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту пральної машинки, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1061 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані