Як правильно вибрати кондиціонер для дому чи квартири? Основні види кондиціонерів та спліт-системи - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Як правильно вибрати кондиціонер для дому чи квартири? Основні види кондиціонерів та спліт-системи - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Як правильно вибрати кондиціонер для дому чи квартири

351
Як правильно вибрати кондиціонер для дому чи квартири

Сьогодні кондиціонери в будинку, офісі та виробництві стали практично обов'язковим атрибутом, адже в умовах зміни клімату в літній період без цих приладів уже не обійтися. Крім відомих брендів, випуском кліматичного обладнання займається величезна кількість маловідомих китайських та вітчизняних компаній. І дуже складно визначити, який кондиціонер кращий і надійніший. Багато про що можуть розповісти фахівці сервіс-центрів, що виконують ремонт кондиціонерів, але не завжди вдається викроїти час на візит. Тому ми зібрали докупи рекомендації продавців і ремонтників, які допоможуть вам визначитися, який кондиціонер вибрати для конкретного приміщення.

Вибираючи обладнання необхідно враховувати не лише головні фактори - потужність та вид конструкції, але й низку додаткових особливостей, що безпосередньо впливають на необхідні характеристики. До них відносяться:

 • тип приміщення (житлова квартира чи будинок, магазин чи виробничий цех);
 • конфігурація приміщення (висота, кількість дверей та вікон);
 • кількість людей, що одночасно знаходяться в охолоджуваній кімнаті, і техніки.

Кожен з цих пунктів безпосередньо впливає на потужність обладнання, яку більшість розраховує тільки за площею простору, що охолоджується.

Виды кондиционеров

Основні види електрокондиціонерів

Залежно від сфери та особливостей використання кондиціонери можна умовно поділити на:

 • Побутові (з потужністю від 15 до 8 кВт). Побутові моделі встановлюють у кімнатах багатоквартирних та приватних будинків або офісних приміщень. Зазвичай вони є моноблочними конструкціями (віконні, мобільні) або настінні версії традиційних спліт-систем.
 • Напівпромислові (за загальною потужністю близько 30 кВт). Такі пристрої встановлюють у великих за метражем квартирах або заміських будинках, а також в офісах та об'єктах торгівлі площею до 300 кв. Характеризуються підвищеною надійністю. Залежно від конкретних умов можна вибрати настінні, стельові, канальні, касетні та комбіновані моделі.
 • Промислові (зі споживаною потужністю до 10000 кВт). До цієї групи кліматичного обладнання входять чиллер-фанкойл та VRF (VRV) мультизональні системи, а також центральні, шафи, дахові та прецизійні моделі. Місцем встановлення такого обладнання є спортивні споруди, торгові центри, офісні комплекси, адмінбудівлі та серверні приміщення.

Типы кондиционеров

Крім цього, кондиціонери розрізняються за типом розташування. Завдяки великій кількості різновидів, можна вибрати кондиціонер для всіх конфігурацій приміщень та для конкретних завдань.

 1. Настінні моделі. Цей вид кондиціонерів на сьогодні вважається найпоширенішим як у побутовій, так і в промисловій сфері. Такому типу обладнання віддають перевагу більшість користувачів, які вибирають кондиціонер у квартиру. Спліт система складається з внутрішнього (монтується всередині приміщень поблизу вікна під стелею) та зовнішнього (встановлюється поза приміщенням) блоків. Таке компонування дозволяє спростити монтаж, зменшити рівень шуму та максимально вписати прилад у дизайн приміщення. Управління режимами роботи та температурою приміщення здійснюється з дистанційного пульта керування.
 2. Касетні кондиціонери. Найчастіше таку техніку вибирають для великих приміщень промислового призначення, так як для монтажу обладнання потрібна значна висота стелі (не менше 3 метрів). Основний блок встановлюється в міжстильовому просторі в центрі приміщення, завдяки чому забезпечується рівномірна подача охолодженого повітря на всі напрямки одночасно. Серед переваг таких апаратів - можливість подачі в приміщення свіжого повітря зовні будівель і наявність у більшості модифікацій функції обігріву.
 3. Канальні різновиди кондиціонерів. Як і в пристроях касетного типу, обладнання розміщується в міжстильовому просторі, що утворюється основною та декоративною стелею. Такі кондиціонери призначені, перш за все, для приміщень, де знаходиться велика кількість відвідувачів. До складу обладнання входить зовнішня та внутрішня частини та мережа повітроводів, якими подається охолоджене чисте повітря. До переваг канальних моделей відносять можливість використання техніки не тільки для кондиціонування, але і для очищення та осушення повітря, а також для опалення приміщення. Недоліком таких пристроїв вважають необхідність розробки докладного проєкту перед тим, як вибрати кондиціонер.
 4. Кондиціонери підлогово-стельового типу. До переваг пристроїв цього типу відносять простоту монтажу, безшумність та рівномірний розподіл повітря по приміщенню. Крім того, такі кондиціонери підійдуть не тільки для зниження температури в приміщенні, але і для опалення. Деякі моделі здатні працювати навіть за зовнішньої температури до мінус 20 градусів. Також до позитивних особливостей підлогово-стельових кондиціонерів є широкий спектр додаткових опцій, включаючи іонізацію, осушення та очищення повітря, а також малі габарити. Єдиний недолік – досить висока ціна.
 5. Підлогові моделі. Крім того, що кондиціонери цього типу фізично розміщуються на підлозі, вони нічим не відрізняються від традиційних спліт-систем: вони складаються із зовнішнього та внутрішнього блоків та мають практично той же набір функцій. І якщо ви шукаєте який кондиціонер купити не тільки для охолодження, але і для обігріву приміщення, цей тип обладнання підійде якнайкраще. Адже тепло підійматися знизу нагору і ефективність обігріву, порівняно з настінними моделями, буде максимальною.
 6. Кондиціонери колонного типу Ці моделі відрізняються прямокутною формою та здатні охолоджувати приміщення з площею до 170 кв.м. Зазвичай встановлюються у просторих приміщеннях (вестибюлях кінотеатрів, спортзалах або кухнях підприємств громадського харчування). За принципом роботи не відрізняється від звичайних спліт-систем.
 7. Мобільні варіанти кондиціонерів. На відміну від усіх інших типів кліматичного обладнання, мобільні моделі мають важливу перевагу - вони можуть вільно переміщатися в будь-яке місце, незалежно від його конфігурації та територіального розташування. Для установки достатньо мати отвір для прокладання гофротрубки, через яку відводиться тепло назовні будівлі, та електророзетку. Набір функцій мало чим відрізняється від можливостей стаціонарних родичів: більшість моделей, окрім охолодження приміщення, можуть фільтрувати та іонізувати повітря, а також обігрівати приміщення. Але мобільні моделі мають і низку недоліків. Серед них – значний шум при роботі, невисока потужність та досить висока вартість. Це ідеальний вибір кондиціонера для приміщень, де встановити стаціонарну модель неможливо або як тимчасовий варіант для сезонних об'єктів.
 8. Віконні кондиціонери. Головною особливістю конструкції є те, що кондиціонер складається з одного блоку, в який поміщені всі вузли. Завдяки цьому забезпечується компактність та простота. Монтують прилад у стінний або віконний отвір, що виходить надвір. Однак ці кондиціонери зможуть охолодити лише невеликі приміщення. До переваг, крім низької вартості, можна віднести простоту переустановки. А до недоліків – підвищений рівень шуму.

Выбор кондиционера

Як правильно підібрати кондиціонер для квартири чи приватного будинку

Перед тим, як вибрати кондиціонер для квартири або житлового будинку, необхідно дізнатися про площу приміщення, в якому забезпечуватиметься комфортний мікроклімат. Це буде основним вихідним параметром до розрахунку. Якщо площа приміщення буде суттєво занижена, кондиціонер фізично не зможе охолодити приміщення, безперервно працюватиме без перерв. Це призведе не тільки до перевитрати електроенергії, але й дострокового виходу кондиціонера з ладу.

Розглянемо докладніше, як вибрати кондиціонер за площею. Базовим значенням для розрахунку прийнято вважати норматив, який встановлює, що 1 кВт потужності кондиціонера достатньо на 10 кв.м площі приміщення при висоті стель до 3 метрів. Якщо кондиціонер встановлюватиметься на сонячній стороні будівлі, необхідно збільшити розраховану площу потужність на третину. Ще потрібно додати до отриманого значення по 0,2-0,3 КВт на кожну з встановлених у приміщенні одиниць техніки та по 100 Вт на кожну людину, яка постійно перебуває в кімнаті. Маючи необхідне значення потужності, можна підібрати тип, дизайн та інші характеристики, якими повинен мати кондиціонер для дому.

Зазвичай, вибираючи кондиціонери для будинку, більшість користувачів віддають перевагу спліт-системам, що відрізняються хорошим співвідношенням ціни до ефективності та функціоналу. Конструкція обладнання передбачає встановлення зовнішнього блоку на вулиці та внутрішнього – у приміщенні. Між собою блоки з'єднані електропроводами та трубопроводами, якими циркулює холодоагент. До зовнішнього блоку, крім традиційного настінного, можуть підключатися різні за виконанням внутрішні блоки: колонні, касетні, підлогові або стельові.

Існують також так звані мульти спліт-системи. У них до єдиного, але потужного зовнішнього компресорного агрегату приєднані кілька внутрішніх модулів (до 7), що відрізняються за потужністю та типажем. Таке конструкційне рішення сприяє максимальному збереженню початкового зовнішнього вигляду будівлі та економії місця.

Ще одна важлива особливість, яку мають практично всі сучасні побутові кондиціонери - це вид кліматичного обладнання не використовує в процесі роботи зовнішнє повітря, а тільки охолоджує той, який є всередині простору, що охолоджується. Тому важливо зберігати герметичність кімнати.

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту кондиціонерів, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,0932 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані