Як розрахувати потужність кімнатного кондиціонера? | Розрахувати потужність охолодження та інші параметри - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Як розрахувати потужність кімнатного кондиціонера? | Розрахувати потужність охолодження та інші параметри - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Як розрахувати потужність кімнатного кондиціонера?

335
Як розрахувати потужність кімнатного кондиціонера?

Перед тим, як вибрати кондиціонер, потрібно визначитися з його характеристиками, додатковими функціями, габаритами і найголовніше – правильно розрахувати потужність кондиціонера. При цьому необхідно відрізняти два показники потужності – охолодження та споживану. Вони суттєво відрізняються і прилад споживає від електромережі близько 600 – 700 Вт може мати потужність охолодження до 2000 Вт. Співвідношення цих двох величин визначає ще один важливий для кліматичної техніки показник – енергоефективність. У побутових моделях може коливатися не більше від 2,5 до 4 одиниць.

Розрахунок потужності кондиціонера

Якщо ви вирішили придбати сучасну спліт-систему, напевно, ви вже звернули увагу, що існує велика кількість моделей, які відрізняються не тільки брендом, зовнішнім виглядом і габаритами, але й технічними параметрами. І найважливішим їх вважається корисна потужність (іноді цю характеристику називають потужністю охолодження). Тому перед тим як підібрати кондиціонер, потрібно розрахувати необхідне значення. Найпростіший вихід – виклик майстра з кондиціонерів. Він сам проведе необхідні виміри та виконає правильний розрахунок.

Выбор кондиционера

Як вибрати спліт систему за площею

Як і всіх теплових пристроїв, підбір кондиціонера по площі виконується наступним чином. Необхідна корисна потужність визначається орієнтовно із розрахунку 1 кВт на 10 квадратних метрів приміщення. Наприклад, для кімнати з площею 27 кв.м необхідна потужність охолодження повинна бути не менше 2,7 кВт. Якщо в лінійці спліт-систем, що вам сподобалися, модель з такою потужністю відсутня, слід віддати перевагу кондиціонера з трохи вищою потужністю. Якщо занизити потужність, компресор спліт-системи працюватиме безперервно і, крім того, що агрегат не зможе створити в кімнаті комфортну температуру, він швидко вийде з ладу через зношування основної деталі - компресорного блоку. Однак такий підхід дає дуже приблизні результати: крім квадратури повинна враховуватися конфігурація приміщення, кількість світла, що потрапляє в приміщення, що охолоджується, наявність утеплення стін і встановлених в кімнаті тепловиділяючих побутових приладів, а також максимально можливу зовнішню температуру. Про те, як правильно виконати розрахунок потужності кондиціонера самостійно і йтиметься у цій невеликій статті.

Як розрахувати кондиціонер (потужність охолодження та інші параметри)

Найпростіший спосіб – використовувати калькулятор кондиціонера он-лайн. Ви підставляєте ваші дані, а всі розрахунки робить двигун сайту. Однак такий спосіб не відрізняється високою точністю, тому що не враховує всіх особливостей приміщення та будівлі загалом. Найбільш точним вважається розрахунок кондиціонера за формулою. Корисна потужність позначається символом Q і складається з суми теплоприток конструкцій приміщення, що залежать від об'єму (Q1), людей (Q2) і різної побутової техніки (Q3). Про розрахунок значення показників обсягу поговоримо в окремому розділі. Тут же розглянемо як визначають показники Q2 та Q3.

Значення Q2 визначають залежно кількості людей, що у кімнаті та його рухливості. Доросла людина у спокійному стані виділяє в середньому 0,1 кВт. Якщо він пересувається, тепловіддача тіла зростає до 0,13 кВт, а за активного фізичного навантаження може досягати 0,2 кВт. Якщо в кімнаті є кілька людей, то отримані значення теплоприток кожного складаються. Для визначення теплоприпливу від різних побутових приладів (Q3) вважають, що третина їх максимальної споживаної потужності перетворюється на тепло. Наприклад, кожен комп'ютер нагріває приміщення на 0,3 кВт. Для телевізора це значення приблизно дорівнює 0,2 кВт. Склавши значення всіх встановлених у приміщенні електроприладів, отримуємо параметр Q3.

Правильно рассчитанная мощность кондиционера

Як правильно розрахувати обсяг приміщення та його вплив на теплоприток у приміщення

Потужність тепла, яке проникає через конструкції, залежить від обсягу приміщення та визначається за формулою: Q1 = V*q або (S*h/1000)*q. У дужках зазначена формула визначення обсягу приміщення: S – площа (кв. м), h – висота кімнати. Параметр q визначає питому потужність і залежить кількості сонячного світла, проникаючого через віконні отвори. Максимальне значення 40 Вт/м3 є характерним для кімнат на сонячній стороні будівлі, мінімальне 20 Вт/м3 – для затемнених приміщень. Для зменшення впливу сонячної енергії на вікна встановлюють жалюзі чи ролети.

 

Підбір потужності кондиціонера за параметрами

Паспортна теплова потужність обраної моделі повинна становити не менше -5% та не більше +15% розрахункової. Якщо вибрати спліт-систему меншої потужності вона не зможе охолодити приміщення до потрібної температури навіть у не спекотні дні. Зайва потужність також не потрібна, тому що прилад буде менш енергоефективним і витрачатиме більше електрики. Також він суттєво дорожчий і за монтаж також доведеться заплатити більше. Ця методика підходить лише для вибору кліматичних пристроїв для побутових цілей. Для промислових приміщень використовують інші методики, у яких враховується більше вихідних параметрів.

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту кондиціонера, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

    Отримати безкоштовну консультацію
    0,1549 s
    158
    database

    Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані