Чому обмерзає внутрішній блок кондиціонера? Обмерзає зовнішній блок кондиціонера під час роботи - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Чому обмерзає внутрішній блок кондиціонера? Обмерзає зовнішній блок кондиціонера під час роботи - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Чому обмерзає внутрішній блок кондиціонера: причини та способи усунення

488
Чому обмерзає внутрішній блок кондиціонера: причини та способи усунення

Одним із найпоширеніших проявів несправностей сучасних спліт-систем вважається обмерзання елементів кімнатного блоку. У таких випадках професійний майстер кондиціонерів швидко знайде і усуне несправність, але не завжди житло розташоване у великому місті, а найближчий сервіс-центр знаходиться на шанобливій відстані. У разі можна спробувати усунути несправність чи збій самостійно. Про найпоширеніші поломки, що призводять до обмерзання, і про те, що можна зробити в таких ситуаціях до приїзду майстра, спробуємо розповісти докладніше.

Обмерзає внутрішній блок кондиціонера

Як відомо, сучасні спліт-системи складаються з двох окремих модулів: внутрішнього, що розташовується в приміщенні, що охолоджується (обігрівається) і зовнішнього, винесеного за межі будівлі. Між собою вони з'єднані трубопроводами, де переміщається холодоагент, та електричними проводами, якими здійснюється управління компонентами зовнішнього блоку. Тепло з приміщення відбирається з приміщення випарником внутрішнього модуля і фреонопроводом виводиться на конденсатор зовнішнього блоку і розсіюється в навколишньому просторі. При порушенні процесу теплообміну, часто кімнатний блок кондиціонера покривається льодом, знижуючи продуктивність обладнання і змушує компресор працювати на повну силу. Це призводить до дострокового вироблення його ресурсу та до швидкого виходу з ладу всієї кліматичної системи.

Але іноді наледь на випарник кімнатного модуля може утворюватися не тільки через поломку, але і при штатній роботі приладу. Невелике обмерзання може з'являтися за інтенсивної експлуатації спліт-системи в сильну спеку. Ця крижа швидко зникне в період паузи між активними циклами компресора. Також тонкий шар інею може покрити внутрішній блок кондиціонера під час роботи в режимі обігріву приміщення на етапі відтайки зовнішнього конденсатора модуля. У цьому режимі внутрішній блок переходить на охолодження при вимкненому вентиляторі. Після завершення цього циклу ледь відтає і виводиться дренажним каналом.

Крім цього, іній може утворюватися, як на внутрішньому, так і на зовнішньому модулях через порушення температурних режимів, рекомендованих виробником (всередині або зовні приміщення температура істотно нижча за рекомендовану і ви включили агрегат на охолодження). Також утворенню льоду сприяє висока вологість у приміщенні. У разі необхідно скористатися функцією спліт-системи “Осушення”, з наступним поступовим зниженням температури.

Серед основних причин несправностей, що призводять до того, що випарник обмерзає кондиціонера можна виділити:

 1. Надмірне забруднення теплообмінних поверхонь кімнатного блоку. При цьому повітря в кімнаті погано охолоджується, а блок може підкопувати конденсат. Для усунення цієї причини зазвичай виконується комплексне чищення кондиціонера, включаючи фільтри, лопаті вентилятора та поверхні випарника. Як зробити чищення самостійно буде розказано нижче.
 2. Витік з контуру холодоагенту, у тому числі через порушення герметичності, неякісного монтажу.
 3. Вихід з ладу термодатчика. Через це прилад продовжує охолоджувати кімнату навіть після встановлення встановленої температури. Заміна детектора відновлює роботу приладу.
 4. Забилася капілярна трубка. Заміна або продування цього елемента фреонопроводу потребує розгерметизації системи та використання спеціального компресора, тому ця процедура під силу лише майстрам сервіс-центру.
 5. Вихід з ладу управляючого контролера. Якщо замінити плати на аналогічну можна самостійно, то протестувати чи переконатись, що проблема саме в ній зможуть лише фахівці сервісної організації.

Обмерзание кондиционера

 

Забруднений зовнішній блок спліт системи

При забрудненні поверхонь теплообмінника зовнішнього модуля спліт-системи тепло, відібране всередині приміщення, не може повністю виводитися назовні. Тому погано працює кондиціонер – внутрішній блок обмерзає. Очищення проводиться у кілька етапів:

 1. Кондиціонер знеструмлюється.
 2. Знімаються панелі захисту зовнішнього блока.
 3. Видаляється все виявлене всередині корпусу сміття (гілки, листя та ін.).
 4. Внутрішності модуля очищаються м'якою щіткою та пилососом.
 5. Лопаті вентилятора протирають м'якою зволоженою тканиною.
 6. Поверхні пластин теплообмінника чистяться струменем води з гарним напором (найкраще підходить автомобільна мінімийка).
 7. При сильному забрудненні використовують різноманітні хімічні засоби.
 8. Потім корпус зовнішнього модуля збирається і після повного висихання кондиціонер готовий до роботи.

У багатьох випадках очищення зовнішнього блоку пов'язане з різними складнощами (велика висота, труднощі при розбиранні, відсутність пристроїв для якісного промивання пластин радіатора), тому цю процедуру краще довірити фахівцям.

Забруднений внутрішній блок спліт системи

Зазвичай заходи щодо очищення кімнатного модуля спліт-системи входять до переліку робіт із передсезонного обслуговування. І якщо ви уклали договір із сервісною організацією самостійно нічого робити не доведеться. Але якщо ви вирішили ці роботи виконувати самостійно, необхідно:

 • знеструмити внутрішній блок спліт системи разом із усім пристроєм, витягнувши вилку шнура з електророзетки;
 • відкрити передню панель і акуратно зняти її;
 • очистити та промити фільтри (залежить від типу матеріалу див. посібник користувача);
 • за допомогою довговорсової кисті і пилососа акуратно очистити ребра випарника та інші "начинки" блоку.

Витік фреону в кондиціонері

Навіть у добре загерметизированном контурі протягом року може випаровуватися до 5 - 7 відсотків фреону. І з часом продуктивність обладнання падає і щоб забезпечити в кімнаті задану користувачем температуру, компресору доводиться працювати довше, а за великого витоку - безупинно. Усунути цю проблему самостійно не вдасться, тому що потрібно заправлення кондиціонера, а для цього необхідно спеціальне обладнання та пристрої, а також відповідні навички для пошуку місця течі, заправки холодоагенту та герметизації контуру. Тому без спеціалістів сервіс-центру за таких поломок не обійтися.

Робота в холодну пору року без зимової адаптації

Незважаючи на те, що практично всі виробники обіцяють ефективну роботу спліт-систем за низьких температур (в основному до -5° C, а деякі навіть до -15°С), використовувати пристрій для обігріву без попередньої підготовки його вузлів не рекомендується. Крім того, що внутрішній блок кондиціонера через перемерзання дренажу може обмерзати, мотор-компресор, встановлений зовні будівлі через загусання олії може вийти з ладу. Тому перед холодним сезоном необхідно доукомплектувати спліт-систему додатковими пристроями для підігріву олії до потрібної в'язкості, для обігріву дренажного шланга та уповільнення обертання лопатей вентилятора.

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту кондиціонера, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1083 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані