Чому тече вода з внутрішнього блоку кондиціонера і що робити? Причини поломки кондиціонера та способи вирішення проблеми - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Чому тече вода з внутрішнього блоку кондиціонера і що робити? Причини поломки кондиціонера та способи вирішення проблеми - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Чому тече вода з внутрішнього блоку кондиціонера і що робити?

306
Чому тече вода з внутрішнього блоку кондиціонера і що робити?

Ви зіткнулися з тим, що потік кондиціонер? Це викликає не найприємніші відчуття та позбавляє вас комфорту. Перш ніж вирішити цю проблему, слід визначити, що саме стало джерелом течії кондиціонера.

Як тільки ви почнете помічати, що ваш кондиціонер протікає, найкраще відразу викликати майстра для ремонту кондиціонера. Виконання основних рекомендацій щодо усунення неполадок допоможе у продовженні терміну служби вашого кондиціонера, оскільки це не тільки позбавить вас від болю, пов'язаного з витоком води та запобігаючим витратам, але також забезпечить більш тривалий термін служби вашого кондиціонера.

почистить кондиционер

Розберемося, чому з кондиціонера капає вода, що саме спричинило цю проблему і як з нею впоратися. Нижче розглянуто найпоширеніші причини витоків у кондиціонері.

Поширені причини витоку та підтікання кондиціонера

Є кілька причин, які викликають текти та капання з кондиціонера. Ось кілька можливих винуватців:

1. Витік фреону.

Однією з причин, чому тече кондиціонер, може бути витік фреону. Це одна з найчастіших несправностей, що призводить до протікання кондиціонера та капання води. Для оптимальної роботи повітря, що надходить у кондиціонер, має проходити через вентиляційний отвір. Причини несправності можуть призвести до витоку фреону. Повітря не охолоджується належним чином, оскільки не проходить через вентиляційний отвір, де фреон виконує цю роль. Якщо це не відбувається, ймовірно, відбувається витік фреон, що призводить до неоптимальної роботи.

Щоб переконатися, що маєте справу з цією проблемою, проведіть базову діагностику, уважно оглянувши обладнання. Це дозволить виявити наявність витоку через ґрати навколо вентиляційного отвору. У такому випадку вам доведеться вжити заходів для усунення проблеми та запобігання додатковим витокам у майбутньому.

2. Заблоковано фільтр кондиціонера.

Коли капає з кондиціонера, то, швидше за все, справа може бути в тому, що фільтр заблокований. Це ще одна часта причина протікання кондиціонера і капання води. Коли повітряний фільтр блокується, він перешкоджає проходженню повітря через систему. Це призведе до замерзання повітря, і коли ви вимкнете кондиціонер або коли буде досягнуто бажаної температури повітря, лід, що утворився на фільтрі, почне танути. Вода виходить назовні, і кондиціонер починає текти.

3. Брудний фільтр кондиціонера.

Коли повітряний фільтр забитий або забруднений, потік повітря у випарник буде заблоковано, що призведе до падіння температури. Якщо змійовик стає дуже холодним, він замерзає. Коли кондиціонер вимкнений, внутрішній блок перестане всмоктувати повітря, що потім призведе до нагрівання і танення льоду, що накопичився. Як результат, це призводить до витоку і тоді капає вода з кондиціонера.

4. Несправний насос.

Конденсаційний насос - це пристрій, розташований під охолодним змійовиком. Функція насоса полягає в тому, щоб повністю злити воду для запобігання витоку. Коли насос зламаний або несправний через скупчення пилу та бруду, з нього капає вода – явна ознака того, що насос не працює належним чином.

5. Протікає змійовик кондиціонера.

Якщо кондиціонер потекла вода, то, ймовірно, протікає змійовик конденсатора. Він знаходиться за межами вашого будинку. Агрегат складається із змійовика конденсатора, компресора та електродвигуна нагнітача. Оскільки пристрій знаходиться зовні, у ньому ймовірніше скупчення сміття та бруду, що призведе до засмічення. Це одна з найпоширеніших проблем, з якими стикаються багато власників кондиціонерів.

6. Засмічення зливної лінії.

Коли тече вода із зовнішнього блоку кондиціонера, це нормально. Там є зливна лінія. Однак її забруднення порушує роботу вашого кондиціонера. Ця проблема виникає через надмірне скупчення сміття, цвілі та деяких видів грибів. Коли це все накопичується, це призводить до затримки виходу води з кондиціонера. Це може призвести до надмірного запасу води та розливу.

Коли зливна лінія засмічується, потік води майже відсутній. Це може призвести до витоку з кондиціонера та потрапляння води.

7. Неправильне встановлення.

Якщо кондиціонер встановлено неправильно, це може бути основною причиною витоку води. Поки ви встановлюєте кондиціонер, переконайтеся, що передня частина холодніша, ніж задня. Забезпечивши це, вода зливатиметься належним чином, і не витікатиме.

течер вода из кондиционера

У багатьох випадках з кондиціонера тече вода через неправильну установку. Щоб уникнути цього, ваш кондиціонер повинен бути встановлений з правильним нахилом, щоб запобігти витоку. Неправильний нахил агрегату може призвести до неправильного зливу води.

8. Погане обслуговування.

Як і будь-який інший побутовий прилад, ваш кондиціонер також потребує належного та своєчасного обслуговування. Переконайтеся, що ви чистите пристрій якомога частіше. За потреби зверніться за професійною допомогою до сервіс центру. Оскільки, зіткнувшись з тим, що з кондиціонера тече вода, ви відчуватимете дискомфорт.

Ви також можете перевірити, чи правильно працює змійовик випарника і переконатися, що він не на ранніх стадіях іржі. Якщо не робити цього регулярно, проблеми з витоком води з кондиціонера можуть турбувати вас частіше.

9.Змерзлий змійовик кондиціонера.

Змійовик випарника розташований усередині кондиціонера. Якщо ви відкриєте кришку кондиціонера і виявите, що крига зібралася всередині, це означає, що швидкість танення повільніша, і це призводить до того, що вода з кондиціонера капає в кімнату.

Важливою причиною замерзання кондиціонера є забруднений фільтр повітря. Передбачається, що фільтр запобігає потоку повітря через змійовик. Коли фільтр забивається брудом, тепле повітря не може пройти і температура впаде. Як наслідок, через замерзання відбувається скупчення льоду.

10. Зовнішня температура надто низька.

Коли температура на вулиці дуже низька, ваш кондиціонер замерзає. Це відбувається особливо ночами, коли температура особливо помітно опускається, тому що це впливає на охолодний змійовик. В результаті вранці, при підвищенні температури, тече вода з кондиціонера, оскільки лід починає підтаювати.

11. Забито конденсаційну лінію.

Кондиціонер засмоктує вологе та тепле повітря з приміщення і обдує його замерзлими трубами. Змійовики холодніші за повітря, бо вони заповнені холодоагентом. Пара вологи, що знаходиться в повітрі, конденсується на холодному змійовику і стає водою. Якщо вода не збирається та не зливається належним чином, з кондиціонера капає вода.

Дренажна лінія дозволяє потоку води накопичуватися у кондиціонері. По дренажній лінії вода проходить, не капаючи назовні. Якщо ви бачите, що піддон сповнений або переповнений, це може спричинити занепокоєння. Крім того, якщо місце вже заіржавіло, це серйозно і вам слід терміново звернутися за професійною допомогою.

Як виправити кондиціонер, що підтікає?

Якщо потік кондиціонер, що робити в цьому випадку? Щоб вирішити проблему з витоком рідини з кондиціонерів, важливо вжити таких заходів, як очищення зливу конденсату, внутрішніх та зовнішніх змійовиків. Ось кілька конкретних порад і кроків, які слід дотримуватися:

1. Очищення зливу конденсату.

Конденсатор всмоктує гаряче повітря з вашої кімнати, охолоджує повітря та випускає прохолодне повітря до кімнати. Гаряче повітря конденсується і перетворюється на воду.

Важливо відзначити, що відсутність регулярного технічного обслуговування та накопичення бруду та пилу призводять до закупорки зливних ліній.

Ви можете зробити такі кроки:

 • Вимкніть та вимкніть кондиціонер. Це необхідно для забезпечення безпеки.
 • Викрутіть знімну панель, щоб знайти піддон для зливу конденсату. Відведення конденсату під випарними змійовиками знаходиться в точці насичення.
 • Перевірте, чи вода не переливається з піддону. Якщо це так, швидше за все, зливний канал забитий.

Використовуйте пилосос для вологого прибирання. Це допоможе позбутися засмічення в зливній магістралі. Використовувати його краще з кінця зливного отвору, розташованого за межами будинку. Таким чином, ви зможете прибрати все сміття, бруд та цвіль у каналізації. Ви також можете виключити можливість попадання бруду назад у ринву.

воняет кондиционер

При необхідності можна використовувати всмоктуючий насос високого тиску. Хоча прибирання сміття та бруду займає трохи часу, вам варто докласти якнайбільше зусиль для чищення. Продовжуйте продувати не менше однієї хвилини. Повторіть процес кілька разів, поки сміття не буде ліквідовано.

Наступне, що вам потрібно зробити, це:

 • У зливні труби налийте розчин оцту.
 • Залиште розчин у трубах протягом години. Це допоможе видалити стійкий пил або іржу, що залишилася в зливних трубах.
 • Тепер змийте зливну трубу чистою водою. Змивайте воду, починаючи з верхньої частини труби - це забезпечує протікання води трубою.

Однак для забезпечення належного процесу найкраще звернутися по професійну допомогу для вирішення цього завдання. Це допоможе заощадити час та гарантія того, що чищення буде успішним.

2. Очищення змійовиків.

Щоб очистити цей вузол, виконайте такі дії:

 • Вимкніть прилад та від'єднайте його від мережі.
 • Зніміть передню кришку кондиціонера за допомогою гвинтового викрутки.
 • Використовуйте пилосос. Ви також можете використовувати пензель для роботи.

Зверніть увагу, що алюмінієві ребра змійовиків випарника досить тонкі. Вони можуть зігнутися під час роботи. Тому будьте обережні.

3. Вентилятор.

Ця частина служить для видування холодного повітря з кондиціонера в певному напрямку. Для очищення цієї частини використовуйте аерозольний розчин. Після розпилення залиште на 15 хвилин.

 • Потім ретельно промийте теплою водою.
 • Дайте воді повністю стекти.
 • Переконайтеся, що він повністю висохнув, перш ніж повернути його в потрібне положення.

4. Змійовики конденсатора.

Щоб очистити змійовики, тримайте кондиціонер від'єднаним від джерела живлення. Щоб отримати доступ до змійовиків, відкрутіть зовнішню кришку.

 • Видаліть всі компоненти, які можуть завадити доступу до змійовиків конденсатора.
 • Після того, як ви видалите їх, використовуйте пензель для видалення бруду та пилу.
 • Переконайтеся, що ви використовуєте хороший засіб для чищення.
 • Після цього промийте змійовики звичайною водою.

Висновок

Коли вода капає з внутрішнього блоку кондиціонера, не зволікайте з пошуком вирішення проблеми. А якщо стурбовані тим, що самі не впораєтеся з цим, зверніться по професійну допомогу. Оскільки в літню спеку доводиться постійно запускати кондиціонер, щоб у будинку було комфортно, згодом у нього можуть виникнути проблеми через відсутність належного обслуговування.

Постійне використання та зміна погоди – все це призводить до несправності охолоджуючого пристрою. З усіх цих проблем, з якими стикається кондиціонер, найпоширенішою є проблема витоку та капання води.

Якщо кондиціонер протікає, це призводить до додаткового стресу, тому що прилад не працює належним чином і, отже, не може дати вам та вашій сім'ї належне охолодження, необхідне для захисту від спеки. Цю проблему, що отруює існування багатьох власників кондиціонерів, можна пояснити декількома факторами, що були перераховані вище. Щоб полегшити собі життя, якнайшвидше зверніться до ремонтної служби, і майстер допоможе вирішити проблему. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,0851 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані