Пральна машина не перемикає режими прання: причини несправності та вирішення проблеми | Блог СЦ «Ремонт на дому» - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Пральна машина не перемикає режими прання: причини несправності та вирішення проблеми | Блог СЦ «Ремонт на дому» - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Пральна машина не перемикає режими прання: причини несправності та вирішення проблеми

1758
Пральна машина не перемикає режими прання: причини несправності та вирішення проблеми

Навіть для досвідчених власників прань, повною несподіванкою стає ситуація, коли режим прання на пральній машині не перемикається, а час до завершення процесу збільшується в рази. Іноді програма переривається і машинка, відкривши дверцята люка, пропонує витягнути мокру білизну сумнівної чистоти. Всі пральні машини працюють за певним алгоритмом, записаним виробником у мікросхему пам'яті плати управління та визначальна послідовність і тривалість кожного з етапів прання, а також умови, за яких перемикаються ці режими. Якщо з якоїсь причини відбувається збій, пральна машина не перемикає режими та переходить в аварію, відображаючи код помилки на цифровому табло. Поломки з такими симптомами відносяться до складних і для їх усунення краще запросити спеціаліста сервіс-центру, який виконує ремонт пральних машин.

Найчастіше пральна машина не переходить на полоскання та віджимання. Щоб переконатися, що поломка виникла саме всередині машини, а не через зовнішні фактори, достатньо спробувати вибрати перемикачем окрему програму віджиму або полоскання та запустити машину. Якщо пральна машина відмовляється виконувати ці підпрограми окремо – напевно, несправність виникла в одному з вузлів машини. В іншому випадку, коли машина нормально віджимає та виполіскує білизну в цих режимах, спочатку потрібно перевірити стан зливальної системи та зовнішньої каналізації. Очистити фільтр зливу та спробувати знову запустити машину у будь-якому стандартному режимі.

Не переключаются режимы стирки

Іноді пральна машина не переходить у наступний режим через збій, спричинений перепадами напруги або іншими причинами. Тому, перш ніж розпочинати пошук та усунення поломки, можна спробувати перезавантажити машинку. Для цього потрібно:

 • вийняти на кілька хвилин вилку з електророзетки;
 • під'єднати пральну машинку знову;
 • запустити одну із коротких програм.

Якщо після цієї процедури машина все одно не перемикає режими, розпочинаємо пошук несправності. Або вам знадобиться виклик майстра з ремонту пральних машин.

Основні причини, чому пральна машина не перемикає режими прання

У конструкцію пральної машини входить велика кількість різних датчиків, що контролюють наявність води в баку, її температуру, а також роботу електродвигуна та інших вузлів. Вихід з ладу навіть одного з них може призвести до того, що режими пральної машини перестають перемикатися і прання або припиняється або продовжується за випадковими алгоритмами. Також винуватцем такої поведінки пралень можуть стати несправності різних вузлів. Найчастіші види поломок наведені у таблиці.

Тип несправності

Причина поломки

Способи усунення

Поломка перемикача режиму прання

Мікротріщини в друкованій платі перемикача, порушення контактів через попадання вологи. Обрив дротів.

Розібрати панель керування. Уважно оглянути місце встановлення перемикача режимів, відповідні доріжки та з'єднувальні дроти. У разі потреби відновити пошкодження.

Несправності в системі зливу

Засор у каналізації, зливному шлангу, патрубках пральної машини. Несправність дренажного насоса.

Переконатись у наявності води в баку. Якщо насос намагається відкачати воду, але безрезультатно перевірити зливальний канал. Для цього від'єднайте зливний шланг від каналізації, якщо вода з бака при включенні помпи виходить, перевірити прохідність каналізації. Якщо насос не вмикається, перевірити помпу та з'єднувальні дроти. Замінити деталь, що вийшла з ладу.

Вийшов з ладу нагрівальний елемент

Перегрів Тена через товстий шар накипу або стрибків напруги.

Якщо пральна машина нормально стирає на програмах без нагрівання води, перевірити справність Тена. Для цього зніміть задню (у деяких моделях передню) панель машини. Від'єднати дроти від нагрівального елемента, перевірити тестером або мультиметром цілісність спіралі та відсутність пробою на корпус. Перед перевіркою обов'язково знеструмити машинку. За потреби замінити ТЕН на новий.

Несправність датчиків

Вплив вологи, зміна параметрів під час експлуатації.

Перевірити датчик рівня води, температурні датчики. Замінити несправні елементи.

Збій або поломка плати управління

Стрибки напруги, попадання вологи, невчасне усунення несправностей інших вузлів.

Замінити плату керування. Ремонт пошкодженого модуля керування можливий лише за умов сервіс-центру.

Під час пошуку поломок необхідно враховувати, що у старіших моделях замість електронних модулів управління застосовували механічні програмні пристрої (командоапарати). Вони перемикання режимів здійснювалося шляхом послідовного зміни кроковим двигуном становища контактів. Основною причиною поломок цього пристрою є порушення контактів в одному з численних шарів перемикача.

Перестали переключаться режимы стиральной машинки

Щоб полегшити пошук несправностей, включаючи ситуації, коли пральна машина не переходить в режим віджиму, виробники розробили систему самодіагностики, яка доступна практично у всіх моделях пралень. Результати тестування виводяться на цифрове табло, а в пральних машинах дешевших модифікацій, виявлені несправності можна визначити по світінню/миготінню індикаторів на панелі керування. Розшифровка кодів помилок зазвичай наводиться в описі або на сайті виробника. Для більшості моделей значення помилок наведено на нашому сайті.

Як запобігти несправностям, при яких не перемикаються режими прання

Крім зносу деталей, на довговічність прання впливає стабільність електроживлення та якість води. Для запобігання утворенню накипу на нагрівальному елементі, вихід з ладу якого призводить до того, що не перемикаються режими роботи пральної машини, воду до пральної машини підключають через спеціальний фільтр і використовують пом'якшувачі води. Для підвищення стабільності електроживлення встановлюють стабілізатори достатньої напруги для нормальної роботи прання потужності. Також потрібно стежити за тим, щоб волога не потрапляла на деталі машинки та регулярно проводити профілактику.

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту пральної машинки, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1059 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані