Не працює двигун пральної машини | Несправності та заміна двигуна вбудованої пральної машини - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Не працює двигун пральної машини | Несправності та заміна двигуна вбудованої пральної машини - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Що робити, якщо не працює двигун пральної машини?

431
Що робити, якщо не працює двигун пральної машини?

Майже кожен етап прання супроводжується обертаннями барабана по черзі в кожну сторону. За рахунок цього, у поєднанні з іншими процесами досягається висока якість відпирання речей. І якщо не працює електродвигун, прання неможливе. У таких випадках машинка вимикається і на табло або на індикатори передньої панелі прання (у моделях без дисплея), виводиться відповідне повідомлення системи самодіагностики. Якщо це був перший запуск пральної машини, слід відключити пральну машину та викликати майстра сервіс-центру, який виконує гарантійний ремонт пральних машин у Києві. Але якщо пральна машина вже успішно відпрацювала гарантію, можна спробувати знайти і усунути причину самому. Нижче ми розглянемо типи електродвигунів, які встановлюються в машинках автоматах, основні причини поломок та що робити, якщо зламався двигун у машині.

Двигатель стиральной машины

Не працює двигун пральної машини

Причин чому не працює двигун пральної машини Індезит чи прання іншого бренду може бути кілька. І вони залежать від конструкції електродвигуна. У сучасних моделях виробники найчастіше використовують такі типи електромоторів:

 • асинхронні (переважно у старіших версіях машин). До переваг відносять простоту конструкції, тиха робота та легкість обслуговування. Серед основних недоліків – низький ККД та великі габарити;
 • колекторні (застосовують практично у всіх моделях масового сегмента). До складу таких електродвигунів, крім ротора та статора (подібних до асинхронних моделей), входить пара графітових щіток і таходатчик. Серед переваг – можливість роботи як від змінного, так і постійного струму. Головним недоліком вважається необхідність регулярної заміни вуглецевих щіток;
 • прямопривідні інверторні (встановлюють в найбільш просунутих пральних машинках) Незважаючи на те, що до складу електродвигуна входять ті ж елементи (статор, ротор і датчик оборотів), конструкційна вони розташовані інакше. Ротор насаджено на вал барабана, а статор закріплений на бак. Серед переваг – відсутність колекторно-щіткового механізму та ремінної передачі, до недоліків в основному відносять більш високу вартість.

Виявлення причини поломки починають із візуального огляду електродвигуна. Щоб дістатися до нього та зняти його для перевірки, необхідно:

 • знеструмити пральну машинку, витягнувши вилку шнура живлення з електророзетки;
 • відсунути машинку від стіни, щоб відкрити доступ до задньої стінки;
 • викрутити кілька шурупів і зняти задню панель;
 • зняти приводний ремінь зі шківа електродвигуна;
 • від'єднати електропроводку від клем електродвигуна, попередньо зафіксувавши їх правильне розташування на фото чи малюнку;
 • відкрутити болти кріплення та зняти електродвигун.

Можна перевірити працездатність вузла "на столі" підключивши до клем шнур з мережевою вилкою. Якщо після включення в електророзетку, двигун працює, можлива несправність в іншому вузлі.

Що робити, якщо згорів двигун пральної машини

Більшість користувачів пралень вважають, що якщо не вмикається двигун пральної машини, значить він згорів. Однак перегрів та замикання обмоток електромоторів трапляється досить рідко. Найчастіше трапляються інші поломки.

Одним із слабких місць у колекторних конструкціях вважається зношування елементів колекторно-щіткового механізму і насамперед щіток. Вони є передавальним ланкам енергії від нерухомих клем електродвигуна на ротор, що обертається. Щітки забезпечують одночасне підключення двох кінців обмоток якоря до відповідних клем електродвигуна. Для забезпечення надійного контакту їх виготовляють з вуглецевого матеріалу, який м'якший за матеріал ламелей (не викликає їх передчасне зношування), але досить твердий для тривалого збереження своєї форми і властивостей. Щітки притискаються до ламелей колектора спеціальними пружинами, забезпечуючи мінімальний електричний опір у місці контакту. Якщо двигун на машинку Індезит іскрити всередині, напевно порушений контакт між щітками та колектором і перше, що потрібно зробити – поміняти щітки. Аналогічні проблеми можуть бути і в машинках інших моделей. Навіть якщо зносилася лише одна з графітових щіток, міняти потрібно обидві, тому що вони будуть створювати різний тиск на ламелі колектора, що зменшує їхній ресурс.

Двигатель стиральной машины

Але після багатьох років експлуатації, щітки все-одно протирають в ламелях невеликі западини, крім цього утворюють задирки і нерівності. Також ламелі можуть відшаровуватися і стає причиною заклинювання якоря. Досить часто через вугільний пил, що осів між ламелями, сусідні ланки замикають. При перевірці ламелей розбирають електродвигун і уважно оглядають окремі елементи колектора. Для перевірки відсутності замикання між сусідніми ламелями вимірюють опір. Якщо виявився дефект, місце ушкодження зачищають. Іноді доводиться "проточувати" ламелі колектора на токарному верстаті. Багато майстрів визначають стан колекторно-щіткового механізму, прокручуючи якір. Якщо двигун видає шум - зі щітками проблема.

Чому електродвигун гуде, але не запускається

Якщо після включення пралки не запускається електродвигун, насамперед потрібно перевірити тестером або мультиметром, чи подається напруга на клеми електромотора і чи не порушений контакт у колекторно-щітковому вузлі. Коли дефектів не виявлено, напевно, проблеми з обмотками двигуна. У тих випадках, коли електродвигун не запускається під навантаженням і по його роботі видно, що він втратив потужність, потрібно перевірити стан обмоток тестером або мультиметром. Для цього можна приєднати омметр до клем щіток і повільно провертаючи вал руками спостерігати за показаннями. Якщо під час провертання всі обмотки показують однаковий опір – вони справні. Якщо в деяких положеннях тестер не вказує на опір – ця обмотка в обриві. У разі навантаження перерозподіляється на “робочі” обмотки, електродвигун нагрівається і за значному навантаженні, спрацює тепловий захист і відключає його. Іноді такі явища трапляються і через замикання обмоток між собою. При цьому слід враховувати, що ремонт обмоток у домашніх умовах неможливий і необхідно встановлювати новий електродвигун.

Через що електродвигун працює ривками

Досить часто користувачі помічають, що пралка почала працювати ривками, при тому, що сам барабан обертається вільно. У таких випадках потрібно зняти електродвигун та уважно оглянути ротор. Якщо він обертається нерівномірно, зачіпаючи інші елементи, найімовірніше зносилися підшипники. За наявності спеціального знімача (під конкретний типорозмір підшипника) можна поміняти підшипники самостійно. При встановленні нової деталі, щоб легко насадився на вал, його потрібно нагріти газовим пальником або паяльною лампою.

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту пральної машинки, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,0892 s
  65
  cache

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані