Не працює зовнішній блок спліт-системи | Возможные причины неисправности и решение проблемы | СЦ «Ремонт на дому» - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Не працює зовнішній блок спліт-системи | Возможные причины неисправности и решение проблемы | СЦ «Ремонт на дому» - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Не працює зовнішній блок спліт-системи

311
Не працює зовнішній блок спліт системи

Сучасні побутові кліматичні пристрої найчастіше є так званими спліт-системами, що складаються з двох окремих модулів: зовнішнього і внутрішнього. Вони з'єднані між собою трубопроводами якими циркулює холодоагент і електропроводами, що подають електроживлення та сигнали управління на компоненти зовнішнього блоку. При професійному монтажі, своєчасному догляді та правильній експлуатації комплекс кліматичних пристроїв може працювати безвідмовно багато років. Але якщо спліт система не вмикається або ви виявили дива в роботі обладнання, потрібно звертатися до сервісцентру, оскільки експлуатація несправного обладнання може призвести до більш серйозних поломок. Ми виконуємо ремонт кондиціонерів у Києві та передмістях безпосередньо в місцях встановлення обладнання та готові прийти на допомогу у найкоротші терміни. Зв'яжіться з диспетчером будь-яким зручним для вас способом та замовте виїзд майстра на зручний час.

Ремонт внешнего блока кондиционера

Чому не працює зовнішній блок спліт системи

Якщо трохи вникнути в зовнішнього бустройстволока кондиціонера, то можна з упевненістю сказати, що всі найбільш відповідальні вузли (за винятком контролера, що управляє) знаходяться саме в ньому. І найчастіше, якщо не працює зовнішній блок кондиціонера, без виклику майстра не обійтись. Але деякі несправності, не пов'язані з розгерметизації холодильного контуру, можна спробувати усунути самостійно. Про те, що потрібно робити якщо кондиціонер не працює і йтиметься у цій невеликій статті. Але спочатку розглянемо найчастіші поломки домашніх спліт-систем.

Найчастіші несправності спліт системи

Найчастіше ефективність охолодження знижується не через поломку спліт систем, а через забруднення поверхонь теплообмінників, як внутрішнього, так і зовнішнього модулів. І якщо очистити фільтри кімнатного блоку без особливих проблем можна і самому, то щоб дістатися теплообмінника та компонентів зовнішнього модуля іноді доводиться застосовувати навіть альпіністське спорядження. Перед тим, як почистити кондиціонер, знеструмте спліт-систему, витягнувши вилку шнура з електророзетки або відключивши автомат. Після цього для очищення фільтрів кімнатного модуля необхідно:

 • зняти передню декоративну кришку;
 • вилучити фільтруючі елементи грубого та тонкого очищення;
 • промити сітчасті поверхні фільтрів теплою (але не гарячою) проточною водою;
 • встановити всі елементи на місце та встановити кришку;
 • запустити спліт-систему у роботу.

Іноді може знадобитися очищення лопат вентилятора та поверхонь теплообмінника. Ґрати випарника знаходяться за фільтрами і для їх очищення можна використовувати щітки різної жорсткості або спробувати продути зворотним струменем пилососа. Фахівці сервіс-центру для цієї мети використовують різноманітне професійне обладнання, включаючи парогенератор та мийки високого тиску. Тому при сильному забрудненні теплообмінників краще відразу звернутися до фахівців. Якщо доступ до зовнішнього модуля, очистіть теплообмінник і вентилятор зовнішнього блоку кондиціонера, а також зберіть сміття всередині корпусу.

Але крім проблем із чистотою поверхонь теплообмінників, причинами чому не працює зовнішній блок спліт системи, можуть стати й інші поломки. Найчастіше це:

 • зниження кількості холодоагенту в контурі (через природний витік, неякісний монтаж або пошкодження трубопроводу);
 • засмічення капілярної частини контуру;
 • поломка або заклинювання чотириходового електромеханічного клапана;
 • несправність мотор-компресорного вузла;
 • несправності температурних датчиків;
 • вихід з ладу вентиляторів внутрішнього чи зовнішнього модуля.

Фреон належати до речовин, що легко випаровуються і навіть незначна нещільність з'єднань або мікроскопічна тріщина трубопроводу приведуть до витоку. Тому обов'язковим пунктом щорічного технічного обслуговування, яке проводить наш сервіс-центр, є перевірка кількості фреону в контурі. Якщо холодоагенту мало, спочатку пристрій втрачає колишню ефективність, а після повного виходу газу зовнішній блок кондиціонера не працює. Самостійно визначити місце витоку, заправити необхідну кількість фреону і загерметизувати контур навряд чи вдасться, тому що для цих цілей знадобиться течешукач (пошук місця розгерметизації) і комплект обладнання для заправки холодоагенту. Це завдання професіоналів.

Закачка фреона

Іноді причиною того, що зламалася спліт система, не включається компресор та приміщення не охолоджується, є порушення прохідності капілярної частини контуру. Викликане поломкою зміна тиску викликає передчасне кипіння холодоагенту і через це трубки фреонопроводу обмерзають. При цьому датчики температури показують, що компресор повинен і надалі працювати, тому що в кімнаті ще тепло, і контролер, що управляє, не дає сигнал на відключення. Мотор-компресорний вузол перегрівається та спрацьовує тепловий захист, відключаючи кондиціонер. Цю поломку також не вдасться усунути самому, оскільки знадобиться додаткове обладнання та прилади для заправки контуру.

Основне призначення чотириходового електромагнітного клапана – перемикання режимів обігріву та охолодження. І при його поломці влітку спліт-система не охолоджуватиме, нагріваючи повітря, а в міжсезоння може статися, що кондиціонер не працює на обігрів. Заміна клапана також пов'язана з розгерметизацією контуру, тому цю роботу потрібно довірити майстру сервіс-центру.

Частою причиною того, що не запускається зовнішній блок кондиціонера, вважається несправність мотор-компресорного вузла. Виявлятися такі поломки можуть по-різному: як повною тишею після запуску системи, так і гучним гудінням з наступною зупинкою. Серед найчастіших поломок можна виділити:

 • обрив або пробій однієї з обмоток електродвигуна;
 • втрата місткості або пробій конденсатора;
 • заклинювання механічних деталей конструкції компресора;
 • замикання внутрішніх електрокомпонентів;
 • вихід з ладу термореле.

Проте точну діагностику зможе виконати лише фахівець. Якщо термореле і конденсатор можна замінити самому, то з компресором розібратися зможе лише кваліфікований майстер.

Основне призначення системи датчиків, встановлених на різних вузлах спліт-системи – це правильне управління роботою пристрою. Якщо сенсор видає неправильне значення, то і контролер, що управляє, змусить кондиціонер або сильно холодити, або зовсім не змінювати температуру в кімнаті. Кількість сенсорів і їх місце розташування залежить від моделі кліматичного пристрою. І не завжди непідготовлений домашній майстер зможе легко знайти їх серед інших компонентів схеми.

Що робити, якщо не крутиться вентилятор внутрішнього блоку кондиціонера

Якщо вентилятор внутрішнього блоку кондиціонера не працює, потрібно знеструмити агрегат і уважно оглянути конструкцію. Спробувати вручну провернути лопаті. Якщо їх заклинило, спробуйте знайти причину. Часто зупинку вентилятора викликає сторонній предмет, що потрапив у лопаті. У випадках, коли лопаті вільно обертаються вручну, а при включенні системи не "розганяють повітря", причиною цього можуть бути поломки електродвигуна вентилятора або пошкодження в платі контролера, що управляє.

Як вчинити, коли не крутиться вентилятор зовнішнього блоку кондиціонера

Незважаючи на те, що конструктивно вентилятор зовнішнього блоку кондиціонера суттєво відрізняється від виконання кімнатного родича, принцип їхньої роботи аналогічний. Враховуючи, що модуль розташований на відкритому просторі, всередину можуть потрапити різні предмети, що перешкоджають нормальній роботі пристрою. Тому, якщо ви змогли дістатися зовнішнього модуля, переконайтеся, що лопаті безперешкодно обертаються. Якщо не працює вентилятор зовнішнього блоку кондиціонера потрібно перевірити контролер, що управляє, електродвигун, що обертає лопаті, справність пускового конденсатора і цілісність міжблочних з'єднань.

Якщо вам потрібна допомога в діагностиці або ремонту кондиціонера, звертайтесь до нашого сервісного центру. Фахівець виїде до вас та визначить тип проблеми, а також порекомендує оптимальний спосіб вирішення. Виїжджаємо по всіх районах міста Києва: Дарницький район‎, Деснянський район, Дніпровський район, Голосіївський район, Оболонський район, Печерський район, Подільський район, Святошинський район, Солом'янський район, Шевченківський район.

Коментарі ()

  Отримати безкоштовну консультацію
  0,1461 s
  158
  database

  Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані