Кондиціонер не охолоджує повітря СЦ Надому - 1
Пн - Нд 8.00 - 21.00
Кондиціонер не охолоджує повітря СЦ Надому - 2
Джона Маккейна, 38б
Милославська, 4а

Кондиціонер не охолоджує повітря

Головним завданням побутових кліматичних приладів вважається створення комфортних умов у житловому приміщенні чи офісі. І якщо спліт система працює нормально, на її присутність мало хто звертає увагу. Але коли настає пік спеки, а кондиціонер не охолоджує повітря, необхідність ремонту кондиціонера замислюються всі.

Оптимальний варіант – викликати майстра сервісцентру, який проведе діагностику та усуне всі виявлені поломки. Але не завжди відсутність холоду спричинена поломкою обладнання. Частина причин пов'язані з впливом зовнішніх чинників, із якими користувач може впоратися самостійно. Тому, перш ніж звертатися до фахівців, переконайтеся:

  • що минуло понад чверть години з моменту включення. Щоб увійти в режим і створити необхідні умови для виведення тепла з кімнати, що охолоджується назовні будівлі, потрібен деякий час;
  • у правильності вибору режиму. Він має бути встановлений на охолодження (зазвичай позначається символом "сніжинка" або "зірочка");
  • що продуктивність кондиціонера достатня для охолодження цього приміщення. Якщо теплова потужність є недостатньою, навіть при роботі з максимальним навантаженням, агрегат не зможе охолодити приміщення. Особливо у сильну спеку;
  • що отвори жалюзі, з яких надходить прохолода, не закриті шторами, елементами меблів або конструкціями будівлі;
  • що всі двері та вікна повністю зачинені, а примусова вентиляція відключена.

Якщо жодна з вищеописаних причин не виявилася, потрібно перевірити чи охолоджує кондиціонер повітря. Для цього звичайним термометром вимірюють температуру повітря на вході кімнатного блоку (біля повітряних решіток) і на виході (біля жалюзі). При цьому різниця показань градусника повинна становити від 7 до 15 градусів (точніше значення можна дізнатися з посібника користувача), а температура вихідного потоку в справному кондиціонері зазвичай становить 6-14 градусів (в інверторних моделях після повного входження в режим вона піднімається до 12 градусів). – 17 градусів).

Якщо виміряні температурні параметри відрізняються від встановлених виробником, потрібно шукати поломку в кондиціонері.

Кондиціонер не охолоджує повітря. Причини

Серед причин, що найчастіше зустрічаються, що призводять до відсутності холоду або зниження ефективності охолодження можна виділити наступні:

  1. Якщо кондиціонер слабо охолоджує, а на внутрішньому блоці часто з'являється іній, необхідно очистити фільтри. Через скупчення бруду вони слабко пропускають холодне повітря. Весь "холод" залишається на випарнику і він починає обмерзати. Цю процедуру можна виконати самостійно, знявши фільтри та промивши їх не гарячою водою.
  2. У випадках, коли спліт-система погано холодить, а мотор-компресор часто зупиняється, не охолодивши повітря, напевно проблема забруднення теплообмінної поверхні конденсатора (на зовнішньому модулі) або у вентиляторі. Щоб очистити зовнішній теплообмінник, запросіть спеціалістів сервісцентру. Адже він, як правило, встановлений на великій висоті. Тим більше, що спеціалісти мають спеціальне обладнання та приладдя.
  3. Іноді замість приємного прохолодного повітря із внутрішнього модуля йде теплий потік. Мотор-компресор запускається, кілька секунд гуде і знову відключається. Така поведінка характерна для ситуацій, коли в мережі знижена напруга. Перевірте його значення мультиметром або тестером і за потреби запросіть електрика.
  4. Зменшилася кількість холодоагенту. Найчастіше це відбувається через порушення герметичності контуру. Але й природний витік може досягати кількох відсотків на рік. Якщо в системі залишається ще багато фреону, кондиціонер працює з нижчою продуктивністю, але в міру витоку ефективність знижується і врешті-решт він перестає працювати. Щоб знайти місце розгерметизації і дозаправити систему, потрібно звернутися до сервісцентру, тому що для цього знадобиться спеціальне обладнання і сам холодоагент потрібної марки.
Залишіть заявку
На безкоштовний виїзд майстра та діагностику поломки
0,1783 s
211
database

Відвідуючи цей сайт, ви дозволяєте нам, для його повноцінного функціонування, збирати ваші метадані